به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

۶۷ هزار سند روستایی در چهارمحال و بختیاری صادر شد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

سهراب رئیسی در گفت و گو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز اظهار داشت: تاکنون در استان با همکاری ثبت اسناد ۶۷ هزار جلد سند روستایی صادر شده است.

وی افزود: تاکنون با استفاده از قیر رایگان دو میلیون مترمربع از معابر روستاهای استان آسفالت شده است که این مهم برای رفاه حال روستاییان در رفت و آمدشان بوده است‌.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ساخت پروژه‌ای مسکن در استان بیان کرد: در حال حاضر دو هزار و ۴۴۰ واحد مسکن محرومین و دو هزار و ۱۶۳ واحد مسکن طرح اقدام ملی در دست ساخت است که در سال جهش تولید می‌تواند رونق خوبی را در بحث اشتغال ایجاد کند.

رئیسی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای ساخت مسکن مقاوم ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که ۴۰ هزار واحد مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن در شهرستان بروجن گفت: ۱۶۰ واحد از مجموع واحدهای مسکن طرح اقدام ملی در شهرستان توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در صورت همکاری متولیان امر با این نهاد، آمادگی داریم تا برای ساخت مسکن و پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدامات لازم را انجام دهیم چرا که در سال جهش تولید باید کارها را عملیاتی کنیم تا شاهد توسعه همه جانبه در استان باشیم‌.

رئیسی کمبود اعتبارات را یکی از مشکلات عمده این نهاد اعلام کرد و گفت: طی چند سال گذشته شاهد افزایش میزان اعتبارات عمرانی در بنیاد مسکن استان بودیم اما مطالبات مردم روزبه روز بیشتر می‌شود و باید پاسخگوی نیاز آن‌ها باشیم.

وی با اشاره به مشکلات در حرایم راه، آب و گاز و… افزود: در برخی روستا حریم‌ها بدون اینکه ساز و کار مشخص داشته باشند مشخص شده که بنیاد مسکن برای اجرای طرح‌های هادی به مشکل بر می‌خورد بنابراین می‌طلبد دستگاه‌های خدمات رسان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code