به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

۴۰ زندانی جرایم غیر عمد استان سمنان به آغوش خانواده بازگشتند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، امیر کهربایی ظهر چهارشنبه در مراسم آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان سمنان همزمان با هفته دفاع مقدس به میزبانی زندان مرکزی سمنان، با بیان اینکه زمینه آزادی ۴۰ زندانی در سطح استان فراهم شد، بیان کرد: این اقدام یکی از برنامه‌های گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بود که با همکاری ستاد دیه، معاونت فرهنگی دادگستری کل استان سمنان، حمایت از زندانیان و خیران نیک‌اندیش استان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد زندان‌های استان سمنان با کمک یک میلیارد تومانی مردمی به خانه بازگشتند، افزود: یکی از زندانیان آزاد شده که به دلیل جرایم غیرعمد مالی در زندان به سر می‌برد، خود از ایثارگرانی بود که در دوران دفاع مقدس لباس رزم به تن داشت و این نشان می‌دهد که خوشبختانه تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برکات خوبی داشته است.

۴۹ زندانی دیگر در انتظار کمک

سرپرست اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان با بیان اینکه هنوز ۴۹ زندانی دیگر جرایم غیر عمد در استان محبوس هستند، بیان داشت: امید است زمینه آزاد سازی این زندانیان نیز با کمک خیران نیک‌اندیش استان سمنان فراهم شود.

کهربایی با بیان اینکه زندانیان جرایم غیرعمد بزهکار نیستند و بدهکارانی هستند که باید آزاد شوند، تاکید کرد: مجموع بدهی زندانیان جرایم غیر عمدی در سطح استان سمنان ۲۳ میلیارد تومان برآورد شده که در صورت تأمین می‌توانیم شاهد آزاد سازی این افراد نیز باشیم.

تشکیل کارگروه در سازمان زندان‌های استان سمنان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان نیز در این مراسم ضمن بیان اینکه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ابتکاری در برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بود که خوشبختانه با کمک خیران و بخشش طلبکاران این امر صورت گرفت، گفت: یکی از محاسن آزاد سازی زندانیان ترویج حس نوعدوستی و کمک به یکدیگر در بستر جامعه است که آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.

سرهنگ محمد حسن سلامی با بیان اینکه ستادی برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس با توجه به اقدامات فرهنگی اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان تشکیل شد، بیان داشت: برنامه ریزی برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی یکی از کارویژه های این ستاد محسوب می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code