به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

۳۷۰۰ مورد طلاق طی سال ۹۸ در گلستان به ثبت رسید – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، هادی حق شناس در جلسه شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان، اظهارکرد: تمامی مزایا و مشوق های لازم برای بانوان شاغل و همسران آنها در زمینه فرزندآوری باید لحاظ شود و باید دستگاه هایی که قوانین و مقررات را در این زمینه رعایت نمی کنند، مشخص شوند.

وی افزود: از هر چهار ازدواج استان یکی با مشکل نازایی مواجه اند که باید دلایل این نازایی ها توسط دانشگاه علوم پزشکی مشخص شود و پس از آن بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی استان تسهیلات لازم در زمینه درمان نازایی به متقاضیان پرداخت شود.

استاندار گلستان با اشاره به سیاست های جمعیتی که توسط مقام معظم رهبری در ۱۴ بند ابلاغ شد، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر جمعیت بالای ۶۵ سال استان از میانگین کشوری پایین تر است، دستگاه های اجرایی می توانند در ظرفیت خود مشوق هایی را برای فرزندآوری و افزایش تعداد فرزندان در خانواده اعلام کنند تا در سال های آینده با مشکلات کمتری مواجه شویم.

حق شناس ادامه داد: در سال گذشته ۱۴ هزار ازدواج و سه هزار و ۷۰۰ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده و اگرچه آمار طلاق استان پایین تر از میانگین کشوری است اما باید بررسی های دقیق با راهکارهای مشخص جهت کاهش نرخ طلاق استان صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code