به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

۳۰ هزار بسته معیشتی در مرحله سوم کمک مومنانه درقزوین توزیع می شود – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، مراسم تجلیل از فعالان رسانه در موضوع کرونا روز سه شنبه با حضور عیسی قبادی معاون اقتصادی. استانداری، سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی، جانشین سپاه استان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مریم بیدخام مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری، کشاورز معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و جمعی از خبرنگاران در استانداری قزوین برگزار شد.

سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی در این جلسه اظهار داشت: مسئولان ستاد کرونا در استان در بخش دولتی و خصوصی با روحیه‌ای مثال زدنی و دلسوزانه و با نگاه اعتقادی برای کمک به آُسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا وارد میدان شدند و با لبیک به پیام رهبری حرکتی ارزشمند را از خود به یادگار گذاشتند.

وی بیان کرد: در کمک‌های مومنانه شاهد حضور همه افراد بودیم و میزان کمک‌ها در اولویت‌های بعدی قرار د اشت و آنچه مهم بود مشارکت همه جانبه مردم بود که خوشبختانه این مهم محقق شد.

۳۰ هزار بسته معیشتی آماده توزیع است

طاهرخانی تصریح کرد: در میان کمک‌ها افرادی بودند که هزار تومان اهدا کردند و برخی صنعتگران نیز کمک یک میلیارد تومانی داشتند که برای ما همه آنها ارزشمند و موجب مباهات بود زیرا همین کمک‌های کوچک که بیانگر روحیه مشارکت مردم بود انگیزه کمک‌های دیگران شد. جانشین سپاه استان قزوین یادآور شد: در استان قزوین اتاق بازرگانی خیلی مسئولیت پذیرفت و احساس دلسوزی رئیس اتاق بسیار قابل توجه بود و در کنار آن فعالان بخش صنعت و کشاورزی و همه گروه‌ها نیز وارد میدان شدند و حماسه‌ای بزرگ رقم خورد.

سرهنگ طاهرخانی اظهار داشت: مراحل اول و دوم توزیع کمک‌های مومنانه در ایام ماه رمضان با موفقیت انجام شد و روز پنجشنبه این هفته مرحله سوم کمک‌ها با توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی انجام خواهد شد.

وی گفت: این کمک‌ها در مصلای نماز جمعه در مسجدالنبی جمع آوری و سپس در میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

نقش خبرنگاران رسالتی زینب گونه بود

سرهنگ طاهرخانی بیان کرد: اصحاب رسانه در استان قزوین اعم از رسانه ملی، خبرگزاری‌ها، مطبوعات محلی و سراسری و فعالان فضای مجازی در این ایام سنگ تمام گذاشتند و نقش خبرنگاران بدون شک همانند نقش حضرت زینب (س) بود و شما در این عرصه بسیار قوی و مؤثر عمل کردید.

وی گفت: رسانه‌ها در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی در رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی، ایجاد امید و نشاط در جامعه و بسیج عمومی برای مشارکت در کمک مومنانه بسیار موفق و مؤثر عمل کردند که جای تقدیر دارد.

طاهرخانی از همکاری و مساعدت‌های بهزیستی، کمیته امداد، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه لطفی معاون اداره ورزش و جوانان استان قزوین هم گفت: جامعه ورزش هم از ۶۹ سازمان مردم نهاد در تولید محتوا و ضد عفونی در ۴ دوره خدمت رسانی کردند و در تولید و توزیع ماسک اقدامات مؤثری انجام دادند.

وی بیان کرد: توزیع ۷ هزار ماسک بهداشتی، ایجاد کارگاه برای تولید ماسک، از کارهای انجام شده توسط باشگاه‌های ورزشی است.

لطفی از آُسیب دیدن ۶۰۰ باشگاه ورزشی به دلیل تعطیلی ناشی از کرونا هم خبر داد و اظهار داشت: نیمی از این باشگاه‌ها در شهرستان قزوین فعالیت می‌کردند که دچار آسیب شدند و با پیگیری انجام شده ۴۱ تن از صاحبان باشگاههای ورزشی ضمن بخشیدن اجاره بها در کمک مومنانه مشارکت کردند.

وی گفت: میزان بخشش اجاره باشگاه‌ها بالغ بر ۱۴۷ میلیون تومان بود که از همه خیرین در این زمینه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

لطفی تصریح کرد: کمک ۶۴۵ میلیون تومانی به خانواده‌های نیازمند، توزیع ۱۷۴ محلول بهداشتی در باشگاههای ورزشی و توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۷ میلیون تومان از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه ورزش و جوانان استان قزو ین است.

در این مراسم چند تن از خبرنگاران فعال در عرصه مبارزه با ویروس کرونا در استان قزوین تجلیل شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code