به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

«گالین» به شفیلد می‌رود/ داستان یک پیرزن معدن کار – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

عزت اله پروازه کارگردان فیلم مستند «گالین» در گفتگو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز با اشاره به حضور این فیلم مستند در جشنواره فیلم شفیلد انگلستان گفت: این جشنواره از ۷ تا ۱۲ ژوئن همزمان با ۱۷تا ۲۲ خردادماه در کشور انگلستان برگزار می شود و مستند کوتاه «گالین» نیز در این جشنواره به نمایش در خواهد آمد. البته این جشنواره همانند بسیاری از جشنواره به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزار می شود.

وی بیان کرد: این مستند درباره زیست یک پیرزن در کنار کارگران یک معدن سرب و نقره است، این پیرزن خود بازنشسته معدن مورد نظر بوده و حالا در روستایی نزدیک به معدن سرب و نقره که خالی از سکنه است، زندگی می کند.

این کارگردان با اشاره به اینکه این فیلم نگاهی تمثیلی درباره تنهایی دارد، عنوان کرد: «گالین» دقیقا ۲ سال پیش یعنی در سال ۹۷ ساخته شده است. این فیلم یک مستند کوتاه ۲۷ دقیقه ای است که اولین حضورش را در جشنواره‌ای خارجی تجربه می کند.

پروازه در پایان اشاره کرد: «گالین» در اولین نمایش خود در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» عنوان بهترین فیلم مستند بخش ویژه را کسب کرد و در سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نامزد بهترین کارگردانی بخش مستند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code