به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

وقوع ۳۸ مورد تخلف انتخاباتی/ ۸۰۰شعبه در تبریز آماده اخذ رای هستند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش
خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، بهروز
مهدو ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: در حوزه انتخابی تبریز،
اسکو و آذرشهر هزار شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که ۸۰۰ مورد آن مربوط به شهرستان تبریز است.

وی در خصوص شعب اخذ رأی شهر تبریز گفت: ۶۷۷ شعبه ثابت در خود شهر تبریز وجود خواهد داشت که این رقم نسبت به سال‌های پیش افزایش داشته چرا که تراکم زیاد شعبات منجر به طولانی شدن روند شمارش آرا می‌شد.

مهدوی با اشاره‌ای به تعداد واجدین شرایط در حوزه انتخابیه تبریز گفت: این تعداد به یک‌میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۷۰ نفر رسیده است که به‌عبارتی ۷۰ درصد جمعیت شهرستان واجد شرایط رأی هستند.

فرماندار تبریز با اشاره به تعداد ثبت نام کنندگان به عنوان نامزد انتخاباتی گفت: ۳۳۸ نفر ثبت‌نام‌کننده در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و
اسکو وجود داشت که از این تعداد ۵۰ نفر انصراف دادند و بعد از تأیید صلاحیت‌ها، با تأیید صلاحیت ۴۴ درصدی و رد و انصراف ۴۶ درصدی ثبت نام کنندگان مواجه شدیم.

وی از آغاز مهلت تبلیغات قانونی نامزدها از ساعت ۱۲ بامداد امروز خبر داد و گفت: تبلیغات به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت که با برخی تغییرات در قوانین تبلیغاتی مواجه بوده
ایم به طوری که تمام آثار تبلیغات به استناد قانون نباید بیشتر از ۷۰ در ۵۰ باشد.

مهدوی حدنصاب لازم برای کسب صندلی بهارستان در این دوره از انتخابات را ۲۰ درصد کل آرای مأخوذه صحیح دانست.

وی افزود: نامزدهای شهر تبریز در هر منطقه شهرداری می‌توانند یک ستاد راه اندازی کنند ولی می‌توانند در هر منطقه دو ستاد اعم از بانوان و آقایان داشته باشند که البته باید محل ستاد را در دست نوشته و با اندازه تعیین شده مشخص کنند.

مهدوی از مردم خواست به موقع سر صندوق‌های رأی حاضر شده و رأی را به ساعات پایانی موکول نکنند و افزود: همچنین حتماً اسامی و کد نامزدها را باید داخل کادر بنویسند.

فرماندار تبریز افزود: به ازای هر شش شعبه نامزدها می‌توانند یک نماینده انتخاب کنند که این افراد حق دخالت در فرآیند رأی‌گیری ندارند و اگر اشکالی در روند انتخابات مشاهده کنند، می‌توانند کتباً آن را به رئیس شعبه تحویل دهند.

وی ادامه داد: سه نفر از نیروهای انتظامی در هر شعبه جهت تأمین امنیت انتخابات حضور خواهد داشت.

فرماندار تبریز در ادامه از وقوع تخلف انتخاباتی توسط ۳۸ نفر خبر داد و گفت: دو تخلف منجر به صدور حکم شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code