به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

هزینه هزار و ۲۰۰میلیارد تومانی بیمه سلامت در بخش بیماران خاص – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، طاهر موهبتی ضمن تبریک روز ملی بیماران خاص با اشاره به اینکه حدود ۸۰ هزار نفر بیمار خاص تحت پوشش این سازمان هستند گفت: ارائه خدمات دارویی برای این افراد در سایر صندوق‌ها رایگان است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: از ۸۰ قلم داروی ژنریک، ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را بیمه سلامت پرداخت می‌کند. همچنین برای ۱۴ قلم داروی ژنریک بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

‏‎وی افزود: ۱۱۴ قلم دارو تحت پوشش سازمان بیمه سلامت است که مربوط به بیماران ام اس، هموفیلی، تالاسمی، پیوندی و دیالیز است.

‏‎مدیر عامل سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: در داروهای برند که ۲۰ قلم است، بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌ها پرداخت می‌شود، بنابراین ۵ تا ۱۰ درصد فرانشیز توسط بیماران پرداخت می‌شود.

‏‎موهبتی با بیان اینکه هزینه در ۱۰۰ درصد خدمات ارائه شده رایگان است اظهار داشت: در سال ۹۸، ۵ میلیون بار مراجعه توسط بیماران خاص به مراکز درمانی انجام شد که سرانه بار مراجعه حدود ۷۷ بار به مراکز درمانی بوده که علت این مساله مربوط به بیماران دیالیز است، بیماران دیالیزی سالانه حدود ۴ میلیون بار مراجعه دارند.

‏‎وی تاکید کرد: سالانه حدود هزار و دویست میلیارد تومان هزینه بیمه سلامت در بخش بیماران خاص است که حدود ۶۱۰ میلیارد تومان مربوط به خدمات دارویی و حدود ۵۸۰ میلیارد تومان مربوط به خود خدمت است.

‏‎مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در خصوص ارائه خدمات به بیماران کرونایی گفت: تمام خدماتی که به این بیماران ارائه می‌شود تحت پوشش بیمه است و تنها در مورد چند قلم دارو که تحت پوشش بیمه نبود؛ نیز پس از اعلام پروتکل‌های وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه قرار گرفت و ۹۰ درصد هزینه‌ها برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

‏‎وی با بیان اینکه بارها در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن بیمه به مردم تاکید شده است افزود: مردم باید به موقع مراجعه کنند، اما اگر فردی دچار بیماری کرونا شود و تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نباشد در مراجعه به مرکز درمانی به دلیل اورژانسی بودن بیماری کرونا روی تخت بیمارستان بیمه می‌شود.

‏‎موهبتی گفت: افرادی که توانایی مالی دارند حق بیمه را خود پرداخت می‌کنند و اگر فردی توانایی مالی نداشته باشد می‌تواند درخواست ارزیابی وسع دهد که پاسخ ارزیابی وسع یک روزه انجام می‌شود.

‏‎مدیر عامل سازمان بیمه سلامت درباره میزان افزایش تعرفه‌ها در سال جاری تاکید کرد: تعرفه‌ها چند روزی است که تصویب و ابلاغ شده و علی رغم شرایط کشور وزارت بهداشت مجدانه پیگیری‌های لازم را در این خصوص داشت و در همین رابطه میانگین ۱۵ درصد به تعرفه‌های پزشکی افزوده شد و در بخش ویزیت پزشکان میانگین ۲۰ درصد در بخش خصوصی و ۱۷ درصد بخش دولتی به تعرفه‌ها اضافه شد.

‏‎وی با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات خوب در بخش تعرفه‌ها نزدیک شدن جز حرفه‌ای تعرفه‌ها است تصریح کرد: در بخش دولتی ۱۷ درصد و در بخش خصوصی این مورد ۵ درصد افزایش پیدا کرد، همچنین برای اولین بار ضریب ریالی جز حرفه‌ای در بخش خیریه‌ها و خصوصی یکسان شد.

‏‎موهبتی گفت: تعرفه مربوط به خدمات معتادان ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد و فرانشیز برای گروه‌های بی بضاعت به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code