به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

هدف گزارشهای دروغین، برهم زدن همکاری میان واشنگتن- مسکو است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از اسپوتنیک، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن روز سه شنبه در واکنش به گزارش برخی رسانه های آمریکا دال بر جایزه مسکو به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای ترور نظامیان آمریکایی مستقر در خاک افغانستان گفت: «این ادعاهای ثابت نشده دروغی است که هدف آن برهم زدن همکاری میان روسیه و آمریکا است».

آنتونوف در ادامه گفت: «نخست مایلم تأکید کنم که ادعاهای برخی رسانه های مطرح کذب و دروغین است. بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی، روسیه کورکورانه به گناهی تمام عیار متهم شده است. آنها [رسانه های آمریکا] می خواهند به عموم مردم این گمان را القا کنند که کشور ما از آمریکا و تلاشهای آن در نبرد علیه تروریسم جلوگیری می کند».

آنتونوف همچنین گفت: «روشن است آنهایی که این ادعاها را مطرح کردند، اهداف سیاسی در سر داشتند و شاید هم مخالف پیشرفت گفتگویی عادی و متقابلاً محترمانه میان روسیه و آمریکا بودند».

این دیپلمات روسیه همچنین اظهار داشت که سفارت این کشور در واشنگتن از وزارت خارجه آمریکا درخواست کرده است تا پیرامون تهدیدهایی که متعاقب انتشار این گزارش جعلی علیه دیپلماتهای روسیه در رسانه های اجتماعی صورت گرفته، تحقیق کند.

این سفیر روسیه در پایان خاطرنشان کرد: «البته ما تمام اطلاعات مربوط به این موضوع را به نهادهای مجری قانون آمریکا ارائه کردیم. و به وزارت خارجه [آمریکا] یادداشتی ارسال کرده و خواستار انجام تحقیقات شدیم».

گفتنی است که اوایل روز سه شنبه، «آدام شف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که با توجه به طرح ادعاهایی مبنی بر جایزه مسکو به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای کشتار نظامیان آمریکا، مقامات کاخ سفید باید وضع تحریم های جدید علیه روسیه را مدنظر قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code