به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

نقش آفرینی دانش بنیان ها در تامین قطعه و افزایش کیفیت خودرو – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش گروه بازرگانی تامین خبر تک چیز به نقل از سایپا، سید علی موسوی حمایت خودروسازان از شرکت‌های دانش بنیان را برگ برنده‌ای برای این صنعت عظیم داخلی دانست و تصریح کرد: برای عرضه کالاهای با کیفیت و افزایش رقابت در بازارهای داخلی و حتی خارجی نیازمند حمایت نیروهای متخصص و شرکت‌های دانش بنیانی هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در سال‌های اخیر به دوره بلوغ خود رسیده اند، تصریح کرد: مجموعه‌های دانش بنیان با عرضه و کاربرد علم خود می‌توانند باعث رشد صنعت و به خصوص پیشرفت صنعت خودرو شوند.

موسوی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی اصل مهم تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از ظرفیت‌های ملی است تا بتوانیم در شرایط مختلف بر مشکلات موجود فائق آییم؛ با چنین رویکردی از سخت‌ترین تحریم‌ها هم عبور خواهیم کرد.

قطع وابستگی به دانش شرکت‌های خارجی ضروری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قطع وابستگی به دانش شرکت‌های خارجی را امری ضروری دانست و گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با ارائه برنامه‌ها و قابلیت‌های خود در عرصه صنعت، حمایت خودروسازان را جلب و با استفاده از امکانات مادی و غیر مادی نیازهای آنها را مرتفع کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: بومی سازی قطعات و دانش فنی در بخش صنعت کشور امری مهم است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، حال که صنعت خودرو برای همکاری با دانش بنیان‌ها پیش قدم شده است، ضرورت دارد که شرکت‌های دانش بنیان برای همکاری اعلام آمادگی کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده شاهد رشد و پیشرفت دانش در بخش صنعت و همکاری متقابل شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و خودروسازان باشیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code