به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

نقاهتگاه بیماران کرونا در گناوه آماده شد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

محمد باز یاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیماران مبتلا به کرونا که نتیجه آزمایش آنها مثبت است بعد از طی کردن دوره درمان، تا ۱۴ روز می‌توانند برای اطرافیان و موارد تماس با بیمار واگیری داشته باشند و ویروس را انتقال دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: برای پیشگیری از موارد تماس که اکثراً خانواده و نزدیکان خود بیمار و افراد جامعه هستند می‌بایست بیماران را تا ۱۴ روز در قرنطینه خانگی و یا در یک محل جدا از دیگران نگهداری کرد.

وی گفت: متأسفانه برخی از بیماران به قرنطینه خانگی توجه نمی‌کنند و موجب گسترش بیماری در جامعه می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه یادآور شد: به همین علت ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان گناوه چندین مکان مشخص و اولویت بندی کرده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مساعدت همه متولیان امر و دستگاه‌های اجرایی بویژه فرماندهی محترم سپاه انصار الحسین (ع) گناوه بابت در اختیار گذاشتن سالن گفت: در حال حاضر سالن ۹ دی سپاه انصار الحسین (ع) گناوه جهت نقاهتگاه بیماران کرونا در این شهرستان آماده شده است که این مکان برای گروه‌های ذیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باز یاری بیان کرد: این مکان به عنوان نقاهتگاه بیماران مثبت کرونا که دارو درمانی برای آنها شروع شده و وضعیت بیماری آنها خوب است و نیاز به بستری در بیمارستان ندارند که اقامت تا ۱۴ روز پس از اتمام دوره درمان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه خاطرنشان کرد: همچنین بیماران مشکوک به کرونا که هنوز نتیجه تست آنها مشخص نشده ولی دارو درمانی برای آنها شروع شده است در صورت منفی شدن نتیجه تست ترخیص می‌شوند و اگر مثبت شود باید تا ۱۴ روز بعد از اتمام دوره درمان در این مکان اقامت داشته باشند.

باز یاری اضافه کرد: از موارد دیگر استفاده از این نقاهتگاه، در صورت افزایش تعداد بیماران مثبت کرونا و تکمیل ظرفیت بیمارستان, بیماران به این مکان انتقال داده می‌شوند.

وی ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن توسط همه مردم برای پیشگیری از شیوع این ویروس گفت: امید است با همکاری و همدلی مردم بزرگوار شهرستان گناوه و رعایت نکات پیشگیری از شیوع ویروس خصوصاً توجه به «در خانه می‌مانیم بدون پذیرش میهمان» هرچه زودتر این ویروس از شهر و کشورمان ریشه کن شود و شاهد سلامتی همه مردم عزیزمان باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code