به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

میزان جوجه ریزی در کردستان ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، خالد جعفری پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کردستان با بیان اینکه میزان جوجه ریزی در مرغداری های استان ۱۵.۴ درصد افزایش داشته است, اظهار داشت: تنها ۴۰ درصد مرغ تولید شده برای مصرف استان است و بقیه به سایر استان های کشور صادر می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه افزایش تولید داشته ایم, ذخیره سازی مناسب بوده است: افزود: در بحث نهاده های دام و طیور نیز ۲۴ هزار تن موجودی داریم و در این بخش نیز مشکلی وجود ندارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: در بخش خصوصی نیز موجودی نهاده های دام و طیور نیز هست.

جعفری با بیان اینکه جدا از ۱۸۰ تن گوشت گرم ذخیره شده با توجه به اینکه در حال حاضر مازاد تولید داریم, یاداور شد: هم اکنون حتی امکان صادرات گوشت به سایر استان های کشور و خارج از کشور را نیز داریم.

وی بیان کرد: مزارع زیر کشت جو و گندم استان کردستان نیز با توجه به شرایط مناسب بارندگی امسال, شرایط رویش محصولات زیر کشت بسیار مناسب است و در بحث تولید مشکلی هیچگونه مشکلی نداریم.

۳۷۳ تن گوشت قرمز ذخیره سازی شده است

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر میزان کالاهای اساسی ذخیره شده در انبارهای کردستان مناسب است و از این بایت نگرانی وجود ندارد.

طاها سمیعی اظهار داشت: هم اکنون دو هزار و ۳۰۰ تن انواع برنج، هزار و ۶۰۰ تن شکر، هزار و ۲۰۰ تن روغن، ۱۸۰ تن گوشت گرم, ۱۹۳ تن گوشت منجمد در انبارهای استان موجود است.

وی افزود: همچنین ۲۴ هزار و ۶۱۸ حلقه لاستیک سبک و سنگین در انبارهای عاملان فروش استان وجود دارد تا برای سامانه حمل و نقل استان مشکلی وجود نداشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code