به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

مقابله با آفت ملخ در ۳۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اصفهان – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به سطح مقابله با آفات عرصه‌های کشاورزی در استان اصفهان اظهار داشت: آفت ملخ در استان اصفهان از نوع ملخ‌های مهاجر نیست؛ تاکنون اقدامات پیشگیرانه در بالغ بر ده هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان اصفهان در مقابله با آفت ملخ انجام شده است.

وی با اشاره به عملیات ردیابی آفت ملخ در شهرستان‌های تیران و کرون، شهرضا، لنجان، برخوار و فریدونشهر تصریح کرد: مقابله با آفت ملخ، در سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اشاره‌ای هم به عملیات سم پاشی و طعمه گذاری جهت مقابله با ملخ در روستاهای «ورپشت» شهرستان تیران و کرون و روستای «جاجا» داشت و افزود: با اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با آفت ملخ‌های بومی از جمله ملخ شکم بادمجانی که قدرت پرواز محدودی دارد در حال انجام است که خسارات زیادی برجا نگذارد.

مقابله با سن غلات در اراضی کشاورزی اصفهان

وی به سطح مبارزه با سن غلات در استان اصفهان هم اشاره کرد و گفت: تا پایان اردیبهشت ماه، در ۳۴ هزار و ۹۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان اصفهان نسبت به مقابله با سن غلات اقداماتی انجام شده است.

شیشه فروش افزود: ۱۸ هزار و ۵۴۰ هکتار از اراضی زیر سطح کشت گندم استان اصفهان نسبت به سن مادر و یک هزار و ۲۷۲ هکتار نسبت به سن پوره آفت زدایی شده است.

وی بیان داشت: اقداماتی در ۱۵ هزار و ۲۱ هکتار از اراضی زیر سطح کشت جو در مقابله با سن مادر و ۱۱۷ هکتار از این اراضی در جهت مقابله با پوره انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code