به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

مردم خوزستان از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، ایرج حریرچی ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: در کل کشور اکنون با روند نزولی قابل توجه در بستری و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا داریم.

وی افزود: برخی از استان‌ها از جمله استان خوزستان به دلیل اینکه دوره اپیدمی آنها دیر تر شروع شده است، روند افزایشی داشتیم که این روند افزایشی در این استان قابل توجه بوده است که با اقدامات مناسبی که در استان انجام شد این روند کنترل شد و عدد افرادی که از یک نفر مبتلا می‌شوند، کاهش یافته است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه افزایش نسبی در چندین روز آینده در استان خوزستان خواهد بود، بیان کرد: رعایت فاصله‌گذاری و مسائل بهداشت فردی در استان به حداکثر ممکن برسد و با حداقل تأثیر بر معیشت و اقتصاد مردم انجام شود.

حریرچی تصریح کرد: دو استراتژیک مهم افزایش تست و کشف موارد در مرحله اولیه بیماری و جدا سازی این افراد با آموزش و اطلاع دادن به محل کار و خانواده انجام شود.

وی عنوان کرد: همچنین مقرر شد که به میزان بیشتر از گذشته کسانی که با بیماران تماس داشتند و احتمالاً مثبت شدن انجام دهند.

معاون وزیر بهداشت گفت: بیمارستان‌های استان آمادگی خوبی را از لحاظ رسیدگی دارند و وضعیت فعلی خوزستان درست است که در مقایسه با چند هفته اخیر افزایشی است اما همچنان میزان کمی از متوسط کشوری بیشتر است.

وی افزود: از مردم خواهش می‌کنیم، ارتباطات خانوادگی، قومی و عشیره‌ای و… را که تأثیری در اقتصاد و معیشت ندارد، به صفر برسانند تا مقامات سیاسی استان بتوانند بازگشایی‌های اقتصادی را که بر معیشت خانواده‌ها مؤثر است، به حداکثر برسانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code