به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

مجلس اعلای اسلامی عراق تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کرد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از رسانه‌های عراقی، مجلس اعلای اسلامی عراق تحریم آستان قدس رضوی از سوی آمریکا را محکوم کرد و آن را تعدی آشکار به مقدسات مسلمین برشمرد.

«همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در بیانیه ای گفت: بسیار جای تأسف است که قلدری آمریکا به قرار دادن آستان قدس رضوی و متولی امور آن در فهرست تروریسم می‌رسد.

وی همچنین این اقدام را تعدی آشکار به مقدسات مسلمانان و آزادی‌های دینی و عبادتی آنها برشمرد که منشور جهانی حقوق بشر بر آنها تاکید دارد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه این اقدام دولت ترامپ مغایر با اخلاق سیاسی و عرف بین المللی است، افزود: این اقدام دولت آمریکا میزان خصومت، ذهنیت فاسد و فروپاشی ارزش‌های انسانی و خطر تداوم حضور آن برای صلح بین المللی و دروغ بودن شعارهایش را نشان می‌دهد.

گفتنی است که در ادامه مواضع خصمانه واشنگتن علیه تهران، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه از اعمال تحریم‌های جدیدی در ارتباط با ایران خبر داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اعلام شده است که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزاتخانه (OFAC)، ۱۶ نهاد از جمله تولید کننده واکسن کرونا در ایران را در لیست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.

اشخاصی که به فهرست «اتباع و افراد خاص تحریم‌شده» (SDN) این وزارتخانه اضافه شده اند، عبارتند از:

* احمد مروی، دارای تابعیت ایران

* محمد مخبر، دارای تابعیت ایران

* «عبدالعزیز المحمداوی» (Abd al-Aziz Al-Muhammadawi)، دارای تابعیت عراق

نهادهایی که در لیست تحریم امروز وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته اند، عبارتند از: شرکت تولید نیروی برق آبادان، آستان قدس رضوی، مؤسسه دانش بنیان برکت (تولید کننده واکسن کرونا در ایران)، شرکت کمباین سازی ایران، شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، مؤسسه حسابرسی مفید راهبر، شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، شرکت معادن قدس رضوی، شرکت کاشی سنتی قدس رضوی، شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی، سازمان اقتصادی رضوی، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی، شرکت توسعه نفت و گاز رضوی، شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی، شرکت شهاب خودرو و شرکت توسعه حفاری.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code