به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

لزوم تولید و انتشار آثار فرهنگی هنری در بستر فضای مجازی – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، محمد کرم الهی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری کارکنان حوزه هنری لرستان، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن بر زندگی فردی و اجتماعی اظهار داشت: به دنبال تأثیرات و پیامدهای ناشی از این بحران، فضای مجازی و رسانه در سراسر دنیا به یکی از جنبه‌های مهم زندگی بشر تبدیل شده است.

تولیدات فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در این شرایط دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر از جمله حوزه هنری انقلاب اسلامی می‌توانند با ارائه راهکارها و تولید محصولات فرهنگی-هنری برای کمک به جامعه برای برون رفت از این بحران نقش بسزایی در فرهنگ سازی و آگاهی بخشی ایفا کند.

مدیرکل حوزه هنری لرستان، با اشاره به اینکه دقت روز افزون به مسائل فرهنگی و فضای رسانه‌ای، همچنین استفاده بهینه و صحیح از فضای مجازی در تولید و ارائه برنامه‌های فرهنگی هنری یکی از مهمترین مسائل است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز طی چندین سال اخیر در گفتمان‌های خود به موضوع فضای مجازی تاکید داشته که این امر به نوعی بیان گر اهمیت و ضرورت توجه به این عرصه است.

لزوم به روز کردن امکانات و تأمین نیازهای سخت افزاری

کرم الهی اضافه کرد: ضروری است برنامه‌های این حوزه با نیازسنجی و بررسی در زمینه ارائه مناسب در فضای مجازی و کارکردهای آن پیگیری شود و این مهم بیش از گذشته در دستور کار مسئولان واحدها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بی شک این مهم نیازمند بستر سازی مناسب و به روز کردن امکانات و تأمین نیازهای سخت افزاری است و باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیرکل حوزه هنری لرستان از همه کارکنان حوزه هنری خواست در زمینه توسعه و استفاده بهینه از فضای مجازی و همچنین تأثیر گذاری آن در اجرای برنامه‌های حوزه خود برنامه ریزی و همکاری لازم را داشته باشند.

پیگیری جهش در تولیدات فرهنگی هنری

کرم الهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید»؛ بر لزوم توجه به این مهم و اهمیت تولیدات فرهنگی هنری تاکید کرد.

وی با اشاره به جدیت فعالیت‌های حوزه هنری در سال جاری، از همکاران خواست با همکاری و همدلی هر چه بیشتر نسبت به ارائه فعالیت‌های خلاقانه و تأثیر گذار در عرصه فرهنگ و هنر همت کنند و در این راستا برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه‌ای به صورت کیفی مطابق با اهدف، سیاست‌های حوزه هنری داشته باشند.

مدیرکل حوزه هنری لرستان همچنین با اشاره به وظایف خطیر این حوزه در معرفی دیدگاه‌ها و مبانی هنر دینی و اشاعه اندیشه‌های والای اسلامی افزود: باید فضای حوزه هنری متناسب با رشد فکری و اعتقادی هنرمندان و تقویت هنر دینی، متعهد بر ارزش‌های دینی و انقلابی باشد تا هنرمندان در این فضا بتوانند به صورت کیفی به انجام فعالیت‌های هنری بپردازند.

لزوم کشف و معرفی استعدادهای هنری و توانمند سازی آنان

کرم الهی با اشاره به استعداد و توانمندی‌های هنرمندان استان، بر تلاش همه جانبه مسئولان واحدها در کشف و معرفی استعدادهای هنری و توانمند سازی و تبدیل به فرصت در جهت خلق و تولید آثار کیفی و تأثیر گذار و خلاقانه مطابق با شرایط و نیازهای روز جامعه تاکید کرد و گفت: این مهم نیازمند تلاش بیشتر و همت همه همکاران حوزه هنری لرستان است.

وی تصریح کرد: حوزه هنری لرستان همواره جزو استان‌های موفق بوده که هنرمندان آن در با تولید آثار فاخر و ارزشی در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code