به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

لزوم تشکیل کمیته های تخصصی برای رفع موانع ساخت موزه دفاع مقدس – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، محمد صادق معتمدیان بظهر سه شنبه در بازدید از زمین پارک موزه دفاع مقدس استان اظهارکرد: برای اجرای این پروژه باید از توان همه دستگاه‌های ذیربط استفاده شود.

وی با بیان اینکه ساخت پروژه های مرتبط با حوزه دفاع مقدس به ویژه موزه ها باید از حالت دولتی صرف خارج ششود، عنوان کرد: در راستای اجرای پروژه باید از ظرفیت نهادها و خیران بهره ببریم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: برای آغاز فاز عملیاتی موزه دفاع مقدس لازم است هیئت امنای این مرکز با فوریت تشکیل شود.

معتمدیان با بیان اینکه شروع به کار عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس نیازمند اقداماتی زیرساختی است، عنوان کرد: باید برای این پروژه برنامه میان مدت و چند ساله را تعریف کنیم تا هرچه سریعتر شاهد عملیاتی شدن طرح باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید کمیته‌های مربوطه برای تأمین زیرساخت‌ها و برنامه ریزی این مجموعه هرچه سریعتر تشکیل شوند، افزود: لازم است به جهت سرعت بخشیدن به روند اجرایپروژه کارگروه مرتبط تشکیل شده و نتایج عملکرد کمیته ها بررسی شود.

به گفته وی؛ با مشخص شدن جهت گیری‌ها، باید تعیین شود که پروژه تا پایان سال به چه میزان پیشرفت خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی نیز در این بازدید اظهارکرد: موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی از اولین استان‌هایی است که اعتبار مصوب و زمین را دریافت کرده است.

غلامرضا فلاحی گفت: درصورتی بتوانیم با استفاده از منابع استانی پروژه را آغاز کنیم ستاد نیز اعتبارات قابل توجهی را به این مرکز اختصاص خواهد داد.

به گفته وی طبق نقشه‌های طراحی شده تالارهای فرهنگی، اداری، فنی، مسجد خرمشهر و دیگر ابنیه مورد نیاز این موزه در ۷ هزار متر مربع ساخته می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code