به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

فرماندهان ارتش آمریکا شورش حامیان ترامپ در کنگره را محکوم کردند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از رویترز، فرماندهان ستاد مشترک ارتش ایالات متحده و همچنین فرماندهان متحدالشکل رسته‌های مختلف نظامی سرانجام روز سه شنبه سکوت خود را شکستند و در واکنش به یورش حامیان ترامپ به کنگره یک پیام مشترک صادر کردند.

در این پیام مشترک و تاحدودی غیرمنتظره خطاب به نیروهای مسلح آمریکا آمده است که شورش خشونت بار چهارشنبه گذشته تجاوز به فرآیند قانون اساسی آمریکا و در مغایرت با قوانین این کشور بود.

در حالی که شماری از اعضای کابینه ترامپ از جمله «کریس میلر» سرپرست وزارت دفاع آمریکا این شورش خشونت بار را محکوم کردند؛ «مارک میلی» ژنرال بلندپایه و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکنون نسبت به این وقایع سکوت اختیار کرده و واکنشی نشان نداد.

اما سرانجام سه ژنرال به همراه یک دریاسالار ارتش آمریکا در یک یادداشت داخلی خطاب به نیروهای مسلح این کشور اعلام کردند: «شورش خشونت بار در شهر واشنگتن دی. سی. در روز ششم ژانویه ۲۰۲۱ تجاوزی مستقیم به کنگره آمریکا، ساختمان کاپیتال و فرایند قانون اساسی ما بود».

در ادامه این یادداشت آمده است که «ارتش [ایالات متحده] همچنان به حراست و دفاع از قانون اساسی [این کشور] پایبند است».

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که «حقوقی همچون آزادی بیان و آزادی گردهمایی‌ها به هیچ فردی حق توسل به خشونت، آشوب و شورش را نمی‌دهد. هرگونه اقدامی برای برهم زدن فرآیند قانونی نه تنها خلافِ سنتها، ارزشها و سوگند ماست؛ بلکه علیه قوانین ماست».

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code