به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

صنایع پوشاک، قطعه سازی و غذایی در استان قزوین حمایت می شوند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت در جمع خبرنگاران گفت: قزوین از استان‌های صنعتی شاخص کشور است و باید بتوانیم بخشی از ظرفیت‌های شاخص تولیدی این منطقه را به دیگر استان‌ها معرفی کنیم تا به توسعه صنعتی و صادراتی استان کمک شود.

وی بیان کرد: برپایی نمایشگاه‌های تخصصی می‌تواند به تقویت زنجیره تولید کمک کرده و با آشنایی با توانمندی‌های موجود در استان برخی از چالش‌ها را برطرف کرد.

جمالی پور یادآور شد: حضور استان‌های مختلف در این نمایشگاه می‌تواند به تبادل تجربه صنعتی و علمی میان فعالان صنعتی منجر شده و گامی در مسیر توسعه همکاری‌های صنعتی هم باشد.

استاندار قزوین اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی که به آن دست یافته ایم این است که توسعه استان باید متوازن باشد و از افزایش صنایعی که مطابق با نیازهای استان نیست و پیامدهای زیست محیطی دارد مانند فولاد جلوگیری کنیم.

جمالی پور گفت: در استان قزوین ظرفیت‌های زیادی در بخش صنایع پوشاک، قطعه سازی، غذایی و شرکت‌های دانش بنیان داریم که این فرصت می‌تواند مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی بیان کرد: صنایع آب بر و غیرضروری باید از استان خارج شود و به جاهای دیگر برود و ما بر اساس آمایش سرزمین باید صنایع «های تک» و مورد نیاز خود را توسعه دهیم.

صنایع سبز را حمایت می‌کنیم

جمالی پور تصریح کرد: با استقرار صنایع پاک و دوستدار محیط زیست موافقیم و از آن حمایت می‌کنیم و هر صنعتی که سلامت مردم و استان را به مخاطره بیندازد اجازه استقرار نخواهیم داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code