به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

زیر بار طرح‌های تحمیلی درباره مدیترانه شرقی نمی‌رویم – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه امروز شنبه در استانبول در سخنانی در خصوص تحولات مدیترانه شرقی اعلام کرد: ترکیه نقشه‌ها و طرح‌های گستاخانه‌ای که به آن تحمیل می‌کنند را پاره می‌کند و لذا آنها خواهند فهمید که کشور ما از قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی برخوردار است.

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه افزود: در گذشته انرژی ترکیه را با بی‌ثباتی، ناآرامی‌ها و حملات داخلی و خارجی هدر دادند. دیگر اجازه نخواهیم داد ترکیه بار دیگر به همان دام بیفتد. ما در هر چارچوبی، در هر دیداری و در هر پیامی تاکید می‌کنیم که ترکیه برای هرگونه همکاری منصفانه آماده است.

اردوغان اظهار داشت: برای حفظ اتحاد، همبستگی و برادری ملت‌مان و برای تقویت آن به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم. در عین حال تلاش می‌کنیم تا کشورمان را در راستای اهداف و رویاهایمان در همه زمینه‌ها قوی‌تر کنیم. ما به‌عنوان دولت و ملت ترکیه در برابر هر احتمال آماده هستیم.

گفتنی است، دلیل اصلی شدت گرفتن تنش ها میان آنکارا و آتن، اقدام ترکیه در انجام اکتشاف و استخراج نفت و گاز از دریای مدیترانه و مناطق نزدیک به جزایر یونان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code