به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

ریشه قاچاق سوخت در استان‌های مرکزی است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، سردار محمدرضا مقیمی در جلسه کارگروه قاچاق کالا و ارز استانداری اصفهان با قدردانی از تلاش مأموران فرماندهی انتظامی استان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: بر اساس آمارهای به دست آمده ارزش ریالی پرونده‌های ملی و مهم استان اصفهان در سال جاری ۱۳۳ درصد و ارزش ریالی کل پرونده‌های حوزه قاچاق و جرایم اقتصادی این استان ۷۱ درصد افزایش یافته است.

وی عمده‌ترین کشفیات کالای قاچاق در استان اصفهان را علاوه بر سوخت در زمینه‌های دام، البسه، دخانیات و تجهیزات پزشکی عنوان کرد و گفت: رتبه استان اصفهان در بخش مبازره با جرایم اقتصادی از میانگین کشوری بالاتر است که این امر پشتیبانی بسیار خوب مسئولان این استان را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به روند افزایش پرونده‌های جرایم اقتصادی توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان تصریح کرد: امسال آمار پرونده‌های جرایم اقتصادی بالای یک میلیارد ریال در استان اصفهان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

سردار مقیمی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی جُرم‌محور نیست، تصریح کرد: وظیفه ما برخورد با جُرم نیست بلکه پیشگیری، پیش بینی، شناسایی و کنترل جرایم است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه قاچاق سوخت عقبه‌ای خارج از شهرهای مرزی دارد گفت: این اشتباه است که فکر کنیم قاچاق سوخت به صورت مستقیم از شهرهای مرزی کشور انجام می‌شود چراکه ریشه بسیاری از قاچاق‌های سوخت در استان‌های مرکزی است و از این استان‌ها به مرزها و در نهایت خارج از کشور رخ می‌دهد.

وی با تاکید به اینکه قاچاق سوخت از مبادی و استان‌های مرکزی با سهمیه سوخت بالا و دارای پالایشگاه بیشتر اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: هدف ما این است که جلوی قاچاق سوخت به سمت شهرهای مرزی کشور را بگیریم و استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که این موضوع در آن قابل بررسی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code