به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

رهبر جمهوریخواهان سنا عزل ترامپ پیش از تحلیف بایدن را رد کرد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، در پی تصویب طرح استیضاح مجدد دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا، رهبر جمهوریخواهان سنا امکان عزل وی پیش از تحلیف بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه را رد کرد.

بر اساس این گزارش، سناتور «میچ مک کانل» رهبر جمهریخواهان سنای آمریکا گفت: کوچک‌ترین شانسی برای بررسی جدی استیضاح و عزل ترامپ در مجلس سنا پیش از تحلیف بایدن وجود ندارد.

مک کانل در نشستی خبری پس از تصویب طرح استیضاح مجدد ترامپ در مجلس نمایندگان گفت: مجلس سنا در اولین جلسه برنامه ریزی شده خود یعنی روز سه شنبه آینده بررسی این طرح را آغاز خواهد کرد. حتی در صورت آغاز فوری این روند در مجلس سنا، پیش از پایان دوره رئیس جمهور ترامپ حکم نهایی صادر نخواهد شد. این تصمیمی نیست که من اتخاذ کنم، این یک واقعیت است.

این سناتور جمهوریخواه افزود: مجلس سنا در تاریخ خود سه بار جلسات استیضاح روسای جمهور را برگزار کرده که کوتاهترین آن ۲۱ روز طول کشیده است. رئیس جمهور منتخب هم هفته گذشته سریع‌ترین مسیر برای هرگونه تغییر در ریاست جمهوری را مراسم تحلیف در تاریخ بیستم ژانویه برشمرد.

مک کانل ادامه داد: من معتقدم که کنگره بهتر است ۷ روز آینده را کاملاً روی برگزاری امن مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید و انتقال منظم قدرت به دولتش تمرکز نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code