به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

رسالت حوزه هنری ابلاغ پیام‌های انقلاب اسلامی از زبان هنر است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، مجید مصلحی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه سرپرست جدید حوزه هنری خوزستان که در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، اظهار کرد: هدف از تشکیل حوزه هنری شناخت، تولید و ابلاغ پیام‌های انقلاب اسلامی از زبان هنر است و همچنین مأموریت حوزه هنری را از سایر دستگاه‌های فرهنگی هنری متمایز می‌کند.

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی ساختن ایرانی مستقل، آزاد، برخوردار از ثروت و امنیت، متدین و بهره‌مند از اخلاق و معنویت است و این همه از پسوند «انقلاب اسلامی» ایجاد می‌شود.

مصلحی در ادامه گفت: همه آن چیزی که مربوط به مسائل دنیایی جامعه است مانند عدالت، امنیت، رفاه، ثروت، برخورداری از آزادی و همه آنچه مربوط به مسائل اخروی است مانند رستگاری، تقوا، پرهیزگاری، اخلاق و تکامل معنوی در کلمه «اسلامی» مندرج است.

مصلحی اهداف تشکیل حوزه هنری را برگرفته از «انقلاب اسلامی» دانست و تصریح کرد: برای رسیدن به این اهداف موانعی وجود دارد که به طور اساسی وجود همین موانع به تلاش انسان معنا و حقیقت معنوی می بخشد و نامش «جهاد» می‌شود. جهاد به معنای جد و جهد همراه با زحمت و چالش با موانع است.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور «موانع» را دو عامل درونی و بیرونی برشمرد و تشریح کرد: موانع درونی یعنی آن چیزهایی که در خود انسان‌ها چه تصمیم‌گیرندگان، مجریان و چه درون سازمان است؛ ضعف‌های فکری و عقلانی، راحت‌طلبی، آسان گرایی و آسان پنداری گاهی یکی از موانع تحقق اهداف است.

وی با بیان اینکه «عوامل بیرونی» همه کسانی که از هنر انقلاب و هدف‌های آن متضرر می‌شوند یا نمی‌دانند تأثیر تصمیمات آنها روی کار ما چیست، هستند؛ گفت: باید روی موانع بیرونی کار کرد و با تلاش و مجاهدت مجدانه و پیگیر به فکر نظر سازی برای اصلاح امور در حوزه فرهنگ و هنر باشیم که «علم» یکی از این محورهای اصلی است.

وی بیان کرد: یک بخش مهم کار فرهنگی، کار دینی و مسئله «تدین» است که باید در حد وسیع و امکان رعایت دینی را داشته باشیم که خودش مایه توجهات الهی است.

مصلحی با تأکید بر اینکه باید مدیریت خود را مدیریت و فعالیت کار و عمل تعریف کرد که معنای کارآمدی است، یادآور شد: یکی از عامل مؤثر «کارآمدی» مشخص کردن اصول است و نباید از اصول خود به نام فکر پردازی و اندیشه پردازی از اصول انحراف نشود؛ عامل دیگر کارآمدی این است که عناصر نزدیک به خودتان را که بازوهای اصلی شما هستند از افرادی انتخاب شود که به اهداف شما اعتقاد باشند و کار را بشناسند.

مدیرکل امور استان‌ها و امور مجلس حوزه هنری عامل مؤثر دیگری کارآمدی را زیر نظر داشتن دائمی مدیران، کارشناسان و زیرمجموعه عنوان کرد و افزود: باید برای هر بخش بر اساس چارت تشکیلاتی نیروی کارآمد آن بخش و یک جانشین تربیت کرد؛ توسعه پرداخت‌ها، رفاه و امنیت شغلی و همچنین نوسازی و تأمین تجهیزات ابزار عوامل دیگر کارآمدی هستند.

وی در ادامه به مسئله «عدالت‌پروری» پرداخت و اظهار کرد: یکی از مصادیق عدالت‌پروری «قانون‌گرایی» است و در برابر باطل خوب است که یک نظر واحد داشته باشیم چرا که نظر متفاوت دادن خلاف عدالت است.

وی با اشاره به اینکه «مدیر» باید پدرانه و برادرانه رفتار کند و نیروی خودش را رها نکند، عنوان کرد: استخدام، جذب، رسمی کردن بدون مجوز، اولویت دادن به آشنا و فامیل و پرداخت‌های نادرست از مصادیق بی‌عدالتی می‌تواند باشد.

مدیرکل امور استان‌ها و امور مجلس حوزه هنری کشور با تأکید بر اینکه مدیر و کارکنان در حوزه هنری باید شعار خودشان را «امانت‌داری» و «درست‌کاری» قرار بدهند، بیان کرد: از جمله مصادیق امانت، رعایت اولویت‌ها و هزینه کردن بر این اساس است اما گاهی هزینه درست ولی اولویت نیست.

وی در پایان اضافه کرد: مدیران ابتدا باید به خداوند و وجدان خود و سپس در مقابل قانون، دیوان محاسبات و مدیران بالادستی پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، در این مراسم با تقدیر از شهاب الدین طباطبایی، سینا دلشادی به عنوان سرپرست حوزه هنری استان خوزستان معارفه شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code