به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

رزمایش کمک مومنانه تعالی فرهنگ دینی ملت ایران را به تصویر کشید – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا در کشور مراکز بسیاری از جنبه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و غیره تحت تأثیر قرار گرفت.

وی افزود: مساجد و مراکز دینی مذهبی جزو اماکن مقدس هستند اما به دلیل اینکه سلامت و جان مردم در اولویت است این مراکز تعطیل شدند و ما نیز تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

بیماری کرونا زندگی اصناف را تحت تأثیر قرار داد

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه کرونا باعث تعطیلی اصناف و مشاغلی شد که بسیاری از آنها تحت پوشش هیچ سازمان و ارگانی نبودند و حتی زندگی آنها تحت تأثیر قرار گرفت، ابراز داشت: بر این اساس به دنبال فرمایش مقام معظم رهبری در سراسر کشور اقدامی تحت عنوان رزمایش همدلی و کمک مومنانه شکل گرفت که تعالی فرهنگ دینی و اسلامی ملت ایران را به تصویر کشید.

حجت الاسلام کرامتی تصریح کرد: در شهرستان گلپایگان نیز قرارگاه کمک مومنانه تشکیل شد که در گام نخست خانواده‌های آسیب دیده از بیماری کرونا شناسایی و در سامانه مهر کریمانه ثبت نام شدند تا بر اساس اولویت کمک‌ها را به دست این خانوارها رسانده شود.

توزیع کمک مومنانه به ۱۴۰۰ خانوار آسیب دیده اقتصادی از کرونا

وی گفت: چهار هزار خانواده در شهرستان گلپایگان شناسایی شدند که برخی از این خانواده‌ها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از این تعداد خانوار سه هزار و ۳۲۹ خانوار در سامانه مهر کریمانه ثبت شدند و تاکنون سه مرحله توزیع انجام شده است و از میان ثبت نام شدگان، یک هزار و ۴۰۰ خانوار بسته معیشتی دریافت کردند.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه خیران تاکنون ۱۹۰ میلیون تومان برای این قرارگاه پرداخت کرده‌اند، افزود: با کمک بسیج ناحیه گلپایگان بالغ بر ۳۷۰ میلیون تومان در این قرارگاه هزینه شده ضمن اینکه قبل از تشکیل قرارگاه کمک مومنانه در زمینه کمک‌های مومنانه ۲۵۰ میلیون تومان کمک به نیازمندان انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code