به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

رامین طباطبایی: تضمینی برای آغاز به موقع لیگ برتر بسکتبال نیست – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز با یادآوری اینکه در نشست شورای برنامه ریزی که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، ۲۴ مهرماه به عنوان زمان آغاز فصل جدید لیگ برتر بسکتبال تعیین شد، گفت: برنامه فدراسیون آغاز مسابقات در این زمان است و پیگیری بدون وقفه آن به گونه ای که تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به نتیجه برسد اما  اینکه بتوانیم طبق همین برنامه پیش برویم  اصلا مشخص نیست.

وی تصریح کرد: نه ما می توانیم ضامن آغاز و پایان سر وقت مسابقات باشیم نه وزارت و حتی دولت؛ همه شرایط به کرونا بستگی دارد. بر اساس بهبود شرایط و صدور مجوز لازم، برای آغاز مسابقات در این زمان برنامه ریزی کرده ایم اما از آنجا که هیچ پیش بینی دقیقی از  وضعیت کرونا در آینده نداریم، برای لیگ امسال سه شیوه برگزاری را در نظر گرفته ایم.

رئیس فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: برگزاری مسابقات به صورت عادی و همیشگی یعنی رفت و برگشت یکی از شیوه های موردنظر است. دومین روش پیشنهادی گروه بندی تیم ها در دو دسته برگزاری دیدارهای آنها به صورت رفت و برگشت است. سومین شیوه پیشنهادی هم گروه بندی تیم ها به دو دسته و برگزاری دیدارها به صورت متمرکز است.

طباطبایی با بیان اینکه این شیوه ها در نشست هفته گذشته پیشنهاد شد تا مورد بررسی قرار بگیرد، یادآور شد: در واقع شرایط آینده در این زمینه تعیین کننده است. خواست فدراسیون این است که لیگ حتما برگزار شود و اینکه با در نظرگرفتن برگزاری المپیک در مردادماه 1400 بتواند آن را تا اردیبهشت ماه سال آینده به سرانجام برساند تا برای آماده سازی المپیک هم فرصت کافی داشته باشد اما اینکه چقدر بتوانیم از برنامه خود را اجرایی کنیم  کاملا یه وضعیت کرونا بستگی دارد.

وی تاکید کرد: در صورتیکه مشکلی سد راه نشود از 24 مهرماه لیگ برتر را طبق روش پیشهادیِ مصوب آغاز می کنیم. اگر احیانا در میانه راه به واسطه کرونا به معضلی مواجه شدیم، سعی می کنیم دوباره بر اساس شیوه های پیشنهادی، برگزاری بازی ها را به گونه ای مدیریت کنیم تا بتوانیم در زمان مقرر به پایان برسانیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال بسکتبال همچنین به یک نکته اشاره کرد و گفت: جلسه ای که چهارشنبه گذشته برگزار شد با عنوان شورای برنامه ریزی و با حضور نمایندگان تیم های لیگ برتر، هیات های استانی، ورزشکاران، داوران و …. بود. این جلسه برای تصمیم گیری در رابطه با مسابقات و زمان آغاز بازی ها بود اما ارتباطی به جلسه هماهنگی لیگ برتر نداشت. برخی دوستان فکر کردند که این جلسه به این منظور برگزار شده و به همین دلیل بابت نبودِ خو اظهار تعجب و بعضا انتقاد کرده بودند.

طباطبایی تصریح کرد: به خاطر کرونا تلاش مان این بود که از بیشتر از نمایندگان تهران برای حضور در جلسه استفاده کنیم. علاوه براین شهرداری گرگان و پتروشیمی که هنوز تکلیف شان برای لیگ برتر را نهایی نکرده اند. این هم دلیلی شد برای اینکه از میان باشگاه ها، نمایندگان مهرام و شیمیدر را به نشست دعوت کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code