به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

خدمات درمانی متناسب با میزان شیوع کرونا در مینوشهر نیست – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، هاشم سیاحی عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان خرمشهر، اظهار کرد: در مینوشهر ۵۰ مورد نمونه‌گیری انجام شده است که از این تعداد ۲۱ مورد مثبت بوده است.

وی به خارج شدن درمانگاه امام علی از لیست مراکز درمانی ۱۶ ساعته اشاره کرد و گفت: مرکز خدمات جامع سلامت امام علی (ع) مینوشهر در زمانی که مینوشهر وضعیت سفید داشت ۱۶ ساعته بود اما این مرکز اکنون و در شرایطی که مینوشهر وضعیت قرمز دارد ۱۶ ساعته نیست و برای جمعیت ۱۰ هزار نفره مینوشهر تنها یک پزشک وجود دارد.

وی از کم بودن میزان نمونه‌گیری‌های انجام شده بر اساس جمعیت مینوشهر نیز انتقاد کرد و گفت: در مینوشهر تنها ۵۰ نمونه تشخیص کرونا اخذ شده است که از این تعداد ۱۰ تا ۱۵ مورد از جرف بوده است.

وی افزود: وضعیت آماری موارد مثبت ابتلاء به کووید – ۱۹ به نسبت تعداد نمونه‌گیری‌های انجام شده مناسب نیست که بر همین اساس می‌توان پیش‌بینی کرد موارد ابتلای قطعی می‌تواند بیشتر از این تعداد باشد.

اسفندیار تمی بخشدار مینوشهر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ساکنان روستای جرف از توابع خرمشهر از خدمات مینوشهر استفاده می‌کنند، افزود: نخستین مورد ابتلاء به کرونا که در مینوشهر شناسایی شد از جرف بود و از ۱۲ هزار نفر جمعیت مینوشهر و جرف ۲۰ نفر از مبتلایان از جرف هستند.

وی افزود: با توجه به وضعیت مینوشهر وجود حداقل دو پزشک برای خدمات‌رسانی به جمعیت مینوشهر و جرف الزامی است.

تمی بر اعمال محدودیت‌ها بر بازارها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مینوشهر در پی اعلام وضعیت قرمز در این شهر خبر داد.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در رابطه با انتقاد از میزان ارائه خدمات درمانی در مینوشهر توضیح داد: بسیاری از مراکز از حالت ۱۶ ساعته خارج شدند که در حالت عادی به جز انجام ندادن نمونه‌گیری که تنها در مرکز امام رضا (ع) خرمشهر انجام می‌شود، تمام خدمات درمانی در این مراکز ارائه می‌شود.

پرویز میرزایی این نکته را نیز متذکر شد که در مراکز ۱۶ ساعته تمرکز بر ارائه خدمات به مبتلایان کرونا است، این در حالی است که در مراکز معمولی تمام خدمات درمانی تا ساعت ۱۴ به تمام نیازمندان خدمات ارائه می‌شود.

وی همچنین در رابطه با فعالیت تنها یک پزشک در مینوشهر نیز گفت: بنا بر جمعیت برای هر ۴ تا ۵ هزار نفر جمعیت یک پزشک تعیین می‌شود که در مینوشهر نیز دو پزشک وجود دارد که با توجه به اینکه مدت طرح یکی از پزشکان طی دو روز اخیر پایان یافته تا شنبه پزشک دیگر جایگزین می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code