به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

حزب «لیکود»به رهبری نتانیاهو؛ پیشتاز انتخابات در سرزمینهای اشغالی – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از روزنامه جروزالم پست، شامگاه سه شنبه کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شمارش ۴۲۵۱۸۳۵ رأی مأخوده از ۱۰۵۷۶ حوزه رأی گیری (از مجموع ۱۰۶۳۱ حوزه رأی گیری / معادل ۹۹.۵ درصد) را به پایان رسانده است.

طبق آرای شمارش شده، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی از جناح راست به همراه احزاب مذهبی در آستانه کسب اکثریت در پارلمان اسرائیل هستند.

با توجه به آرای شمارش شده، حزب «لیکود» به رهبری نتانیاهو ۳۶ کرسی را در پارلمان اسرائیل بدست آورده و با ۲۳ کرسی کسب شده توسط سه حزب دیگر (شاس، اتحاد یهودیت توراتی و یامینا) – مجموع ۵۹ کرسی- نیازمند تنها دو کرسی دیگر برای کسب اکثریت مطلق در پارلمان اسرائیل (۶۱ کرسی) است.

طبق شمارش آرای اولیه، حزب آبی و سفید (رقیب اصلی حزب لیکود) توانست ۳۲ کرسی بدست آورد.

گفتنی است که آرای غیابی نیروهای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی، زندانیان، دیپلمات‌ها و سایرمأموران مخفی قرار است شمارش شود.

آرای افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه بسر می‌برند، در حوزه‌های رأی گیری ویژه اخذ شده و قرار است صبحگاه چهارشنبه در مکانی خارج از پارلمان اسرائیل شمارش شود.

رویهم رفته هنوز حدود ۴۰۰ هزار رأی شمارش نشده است. با این حال، طبق نتایج ۹۹ درصد از حوزه‌های رأی گیری، تعداد کرسی‌های احزاب مختلف اسرائیل به شرح ذیل است:

– حزب لیکود: ۳۶ کرسی

– حزب آبی و سفید: ۳۲ کرسی

– فهرست مشترک: ۱۵ کرسی

– شاس: ۱۰ کرسی

– اتحاد یهودیت توراتی (UTJ): ۷ کرسی

– اسرائیل خانه ما: ۷ کرسی

– کارگر- گشر- مرتز: ۷ کرسی

– یامینا: ۶ کرسی

بلوک راست مذهبی دارای ۵۹ کرسی (با ائتلاف احزاب لیکود، شاس، اتحاد یهودیت توراتی و یامینا) و بلوک چپ میانه دارای ۳۹ کرسی (با ائتلاف احزاب آبی و سفید و کارگر- گشر- مرتز) است.

شایان ذکر است که شمار رأی دهندگان واجد شرایط در سرزمین‌های اشغالی فلسطین حدود ۶۴۵۳۲۵۵ نفر است که ۷۱ درصد این افراد در انتخابات شرکت کرده اند. هر کدام از ۱۲۰ عضو پارلمان اسرائیل در حال حاضر نماینده حدود ۳۴۶۰۰ رأی دهنده هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code