به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

حداقل تا یکسال از توزیع عمومی واکسن کرونا خبری نیست – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب شنبه شب شبکه خبر با تاکید بر لزوم رعایت سفت و سخت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده همه مردم از ماسک افزود: هیچ سیاستی برای رفتن به سمت ایمنی جمعیتی نداریم و کشورهایی هم مثل سوئد و انگلیس که به این سمت رفتند شکست خوردند.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: حداقل تا یکسال از توزیع عمومی واکسن کرونا خبری نخواهد بود و اصلاً ویروس کرونا ویروسی است که ایمنی اش چند ماه بیشتر نیست و نمی‌دانیم چند بار در سال باید واکسن زد، تازه خیلی از بیماری‌ها مثل مالاریا و ایدز هم هنوز، داروی قطعی و واکسنی برایشان تولید نشده است.

وی با ابراز نگرانی شدید از افزایش موارد جدید ابتلاء، بستری و مرگ و میر بیماری کرونا افزود: حدس ما این است که استفاده از ماسک در سراسر کشور حدود ۵۰ درصد باشد، اما باید ۹۵ درصد مردم از زمان خروج از خانه تا برگشت به خانه ماسک بزنند همین دیشب جریمه ماسک نزدن در فرانسه از ۱۳۰ یورو به ۵۰۰ یورو افزایش یافت.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: میانگین کشور در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اداره‌ها ۷۰ درصد، آرامستان‌ها ۸۰ درصد، رستوران‌ها ۷۷ درصد، دفاتر پیشخوان ۶۳ درصد، داروخانه‌ها ۲۶ درصد و مطب‌ها را حدود ۱۰ درصد است.

دکتر حریرچی همچنین اوضاع شیوع کرونا را در خراسان رضوی بغرنج دانست و گفت: آنچه که موجب افزایش موارد جدید ابتلاء و افزایش موارد بستری شده کاهش ترس مردم از بیماری و عادی انگاری شرایط است.

وی افزود: از مردم عزیز خواهش می‌کنم که مراقب کودکانتان باشید چه ۲ ساله چه ۵ ساله چه دبیرستانی و چه دانشجو، همه این‌ها هم خودشان در معرض خطرند هم مبتلا و ناقل می‌شوند و جان افراد دارای ریسک را به خطر می‌اندازند.

معاون کل وزیر بهداشت چاقی و اضافه وزن و فشار خون را از مواردی دانست که درصد ابتلاء به کرونا را افزایش می‌دهد و افزود: ۷۰ درصد مردم ما اضافه وزن دارند و یا چاق اند و در معرض خطرند.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری جدید در تهران به ۶۰۰ نفر گفت: تهران الان به منبع پخش بیماری در سراسر کشور تبدیل شده است.

معاون کل وزیر بهداشت درباره مراسم سوگواری محرم هم افزود: خواهش می‌کنم از آن‌هایی که تریبون دستشان است حرفی نزنند که بعداً از رهبری معظم و متولیان دین و مراجع معظم خجالت زده شوند و اجازه دهند آن‌ها که متوجه اند و متولی اند تصمیم بگیرند و ما حتماً سوگواری محرم را با رعایت اصول ایمنی و سلامت برگزار خواهیم کرد.

آقای عزیزالله شهبازی استاندار البرز نیز در ارتباط تصویری با برنامه ضمن اشاره به این که استان البرز در وضع قرمز کروناست گفت: با اعمال محدودیت‌ها در دو سه روز اخیر، خوشبختانه بستری‌ها از ۱۵۰ نفر به نصف کاهش داشته است.

وی با اشاره به استفاده ۷۰ درصدی مردم استان از ماسک افزود: با توجه به موقعیت استان البرز و میزان ترددها تعداد قابل توجهی از بیماران بستری ما از استان‌های دیگر هستند.

آقای جعفری معاون استاندار خراسان رضوی هم گفت: باوجود تلاش همه مسئولان، متأسفانه وضع ۱۹ شهر ما قرمز ۶ شهر نارنجی ۲ شهر زرد و ۴ شهر وضع قرمز دارند.

وی با بیان این که در استان ۷۶ درصد ماسک می‌زنند به نحوی که در اداره‌ها ۹۱ درصد و در بخش مشاغل و صنوف ۸۲ درصد از ماسک استفاده می‌کنند افزود: ۲۰ درصد افرادی که در خراسان رضوی مبتلا و بستری شده اند غیر بومی اند.

آقای سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی هم با اشاره به این که موج دوم کرونا به مراتب جدی‌تر و شدیدتر است گفت: ما بالای ۱۵۰ بیمار مبتلا به کرونا داریم و مردم بدانند که قضیه خیلی جدی است.

وی با بیان این که هنوز ماهیت بیماری برای ما معلوم نیست افزود: علاوه بر سالمندان عزیز، الان جوانان ما هم در بخش‌های ویژه بستری هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code