به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

جریان یاددهی و یادگیری دانش آموزان کردستان همچنان ادامه دارد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان کردستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به تشریح برنامه ها و سیاست های وزارت آموزش و پرورش در خصوص مدیریت بیماری کرونا و استمرار برنامه های آموزشی دانش آموزان پرداخت و اظهار داشت: تحت هر شرایطی نباید جریان آموزش تعطیل شود.

وی با اشاره به موقعیت پیش آمده و ضرورت ایفای نقش توسط کلیه دست اندرکاران تعلیم و تربیت در سطوح مختلف، افزود: رویکرد کلی این است که معلمان عزیز در همان ساعت برنامه هفتگی مدارس، برنامه های درسی دانش آموزان را با بهره گیری از ظرفیت و امکانات موجود و رسانه های در اختیار پیگیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در شرایط کنونی آموزش تعطیل نیست بلکه شکل آن تغییر پیدا کرده است، استمرار فرایند یاد دهی و یادگیری دانش آموزان را نیازمند برنامه ریزی و پیگیری جدی دانست و ادامه داد: در این فرآیند دانش آموزان مناطق حاشیه شهرها و روستایی نیازمند توجه ویژه است.

قربانی از گسترده شدن برنامه های آموزشی دانش آموزان از طریق شبکه های تلویزیونی خبر داد و یادآور شد: در کنار این برنامه های آموزشی، معلمان نیز باید به صورت روزانه با ارتباط مستمر با دانش آموزان، برنامه های درسی آنان را پیگیری کنند.

وی از راه اندازی شبکه اجتماعی شاد توسط وزارت آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی خبر داد و بیان کرد: به زودی این امکان برای آموزش فراهم خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نظارت بر پیگیری فرآیند آموزش را یک ضرورت عنوان کرد و با اشاره به محتوای آموزشی تولید شده توسط معاونت های آموزش ابتدایی و متوسطه استان و انتشار آن از طریق بستر اینترنت، کانال های مدارس، تکثیر cd و غیره، گفت: شهرستان ها و مناطق باید ضمن توزیع دقیق محتواهای تولید شده و تماس با اولیای دانش آموزان، نسبت به پیگیری فرآیند آموزش اقدام کنند.

قربانی اظهار داشت: برنامه های حوزه سواد آموزی استان نیز در حوزه های مختلف باید پیگیری و برنامه های آموزشی سواد آموزان در همین قالب پیگیری شود.

وی افزود: در فرایند انتخاب معلمان نمونه سال جاری، باید از معلمان خلاق و پر تلاشی که با احساس مسئولیت بیشتر در راستای یاد دهی و یادگیری دانش آموزان اهتمام کرده اند، تقدیر شود و یکی از محورهای انتخاب معلمان نمونه و جلوه های معلمی به این موضوع اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: بخشنامه های ابلاغی در خصوص آموزش مجازی دانش آموزان شامل کلیه مدارس شده و برنامه های آموزشی مدارس غیردولتی، مراکز آموزش علمی آزاد، زبان های خارجه و کلیه مراکز تحت پوشش آموزش و پرورش باید به صورت غیرحضوری و بهره گیری از ظرفیت فضاهای مجازی صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code