به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

 توزیع بیش از ۲۰هزار بسته معیشتی در بین اقشار کم درآمد در زنجان – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

سرهنگ ابوالفضل طهماسبی اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، سپاه استان در کنار مدافعان سلامت بوده و اقدام به تشکیل قرارگاه های امام رضا (ع)،شفا و پدافند زیستی نمود و اقدامات مفیدی در این زمینه انجام داد.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی سپاه و بسیج خدمت به مردم است، تصریح کرد: بسیجیان زنجانی از زمان شیوع این ویروس منحوس در قالب ۱۳۰ گروه جهادی با حضور بیش از ۲۱ هزار نفر روز بصورت شبانه روزی با همکاری نهادهای مرتبط نظیر شهرداری اقدام به ضدعفونی معابر و مناطق پرتردد شهری، درب منازل، دستگاه های خودپرداز و… نموده و این مهم تا از بین رفتن کامل ویروس کرونا در کشور ادامه دارد.

جانشین فرمانده سپاه استان به طرح بسیج ملی غربالگری با همکاری بسیجیان زنجانی خبر داد وافزود: این طرح به‌صورت روزانه توسط گروه های جهادی بسیج دانشجویی وباهمکاری دانشگاه علوم پزشکی استان از روزهای نخست فروردین ماه آغاز و تا زمان اتمام طرح غربالگری سراسری ادامه خواهد داشت.

طهماسبی در ادامه به تهیه و توزیع بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی در مناطق آسیب پذیر و کم برخوردار استان اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین بسته های بهداشتی توسط بسیج دانشجویی و بسیج مساجد و محلات استان در این مناطق توزیع شد.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات این بسته‌های بهداشتی و معیشتی توسط خیرین و بخشی نیز از اعتبارات سپاه تهیه شده است، عنوان کرد: در حوزه آموزش و آگاه سازی مردم، گروه های جهادی اقدام به تهیه بروشور ونیز آموزش چهره به چهره در برخی مناطق استان نمودند.

طهماسبی به ایجاد ۲۱ کارگاه تولیدی ماسک توسط بسیجیان وبا همکاری فنی و حرفه ای در سطح استان و شهرستان ها اشاره کرد و گفت: روزانه بیش از چند ده هزار ماسک در این کارگاه ها تولید و پس از استریل در اختیار داروخانه ها ومراکز بهداشتی درمانی استان قرار می گیرد.

جانشین فرمانده سپاه استان زنجان به ایجاد نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی در سالن امام علی (ع) کانون بسیج و به تبع آن در ورزشگاه ها و سالن های بسیج در تعدادی از شهرستان ها با همکاری بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: این مرکز برای ارائه خدمات به بیماران در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code