به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

تمهیدات کرونایی لازم برای برگزاری پلی آف لیگ برتر تنیس روی میز – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، جلسه هماهنگی مرحله پلی آف لیگ برتر تنیس روی میز دو روز پیش با حضور دبیر فدراسیون تنیس روی میز و رئیس کمیته مسابقات همراه با سرمربیان چهار تیم حاضر در این مرحله به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست تیرماه به عنوان زمان برگزاری پلی آف لیگ برتر تنیس روی میز تعیین شد در حالیکه طبق ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، اجازه آغاز مسابقات از ۲۲ خردادماه را داده است.

پیمان حسنی دبیر فدراسیون تنیس روی میز در گفتگو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز در این زمینه گفت: برای زمان از سرگیری مسابقات از وزارت ورزش استعلام گرفتیم. درست است که طبق دستورالعمل اعلام شده می توانیم از اواخر خردادماه مسابقات را برگزار کنیم اما توصیه وزارت ورزش این بود که این اقدام از تیرماه انجام شود تا میزان خطر و ریسک کمتر شود.

وی تصریح کرد: به هر حال اجازه بازگشایی باشگاه ها تازه داده شده است. بازیکنان تا همین چند روز پیش در منزل پیگیر تمرینات‌شان بودند. باید فرصتی داشته باشند برای تمرین گروهی تا آماده برگزاری دیدارها شوند. از طرفی برخی از بازیکنان تا اوایل تیرماه درگیر امتحانات‌شان هستند. بنابراین پلی آف لیگ برتر را از اواسط تیرماه آغاز می کنیم.

به گفته دبیر فدراسیون تنیس روی میز، تاریخ دقیق دیدارهای پلی آف لیگ برتر حداکثر تا فردا مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.

حسنی با تاکید بر اینکه پروتکل های بهداشتی مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا در برگزاری پلی آف لیگ برتر رعایت خواهد شد، خاطرنشان کرد: اتفاقاً رعایت این پروتکل ها سخت است اما رعایت آن را به تیم ها هم گوشزد کرده ایم به خصوص که باید آنها را در اردوی تمرینی‌شان رعایت کنند. بازیکنان این تیم ها ۵ – ۴ روز پیش از شروع مسابقات باید تست کرونا بدهند و حداکثر ۴۸ ساعت قبل از دیدارها، نتیجه را به فدراسیون اعلام کنند.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: با لحاظ کردن دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در ورزش، تعداد بازیکنان حاضر در پلی آف کاهش خواهد داشت. پیش از این تیم ها ۱۲ بازیکن در اختیار داشتند و می توانستند برای هر دیدار ترکیب کامل خود را در اختیار داشته باشند اما برای پلی آف و به خاطر حفظ شرایط بهداشتی، اجازه حضور ۶ بازیکن در ترکیب هر تیم داده شده است.

وی با یادآوری اینکه پلی آف لیگ برتر به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: پیش از فینال دو دیدار پلی آف برگزار می شود. قبلاً این دو دیدار همزمان برگزار می شد اما به خاطر شرایط فعلی، امسال یک دیدار را در نوبت صبح و دیگری را در نوبت عصر برگزار می کنیم. دیدارهای فینال هم در دو روز متوالی برگزار می شود.

حسنی با بیان اینکه این اقدامات در راستای اعمال دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا انجام می شود، تاکید کرد: فدراسیون تنیس روی میز تمام تمهیدات لازم مانند ضد عفونی سالن مسابقات را خواهد داشت تا پلی آف بدون مشکل برگزار شود و به سرانجام برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code