به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

ترویج و گسترش فرهنگ حجاب نیازمند تدوین برنامه‌های دراز مدت است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، محمود الله مرادی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد، با اشاره به اینکه ضروری است دست بدست هم دهیم تا فرهنگ حجاب در جامعه گسترش یابد، اظهار داشت: اقدامات متعدد فرهنگی انجام می‌شود که مرتبط نیستند و انسجام فرهنگی در میان برنامه‌ها وجود ندارد در حالیکه هر بخشی و دستگاهی در توان خود اقداماتی گذرا و موقتی انجام می‌دهد که باید منسجم و درازمدت باشد.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی که بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه است وظایفی برای دستگاه‌های متولی مشخص کرده که ضروری است همه ادارات، اعم از نظارتی و اجرایی به وظایف خود در این ارتباط عمل کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را در گروی اقدامات فرهنگی و ایجابی دانست و ادامه داد: ۲۴ اداره در شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و موضوع مهم حجاب و عفاف هستند که فعالیت‌های آنها باید به سمت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف باشد.

الله مرادی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم تا فرهنگ ارزشی حجاب و عفاف در جامعه را ترویج دهیم, ادامه داد: در کردستان اقدامات متعدد فرهنگی انجام می‌شود که وابستگی به هم ندارد و انسجام فرهنگی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اثرات کارهای فرهنگی طولانی مدت است و لذا نیاز به برنامه‌ریزی فرهنگی دراز مدت و مستمر داریم, یادآور شد: کار سلبی در مباحث فرهنگی موثر نیست بلکه نیاز به کار ایجابی داریم و این هم هزینه‌بر است و به فرض حجاب و عفاف از این دست کارهاست که نیاز به توجه بیشتری دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان بیان کرد: اگر می‌خواهیم حجاب و عفاف در جامعه نمود داشته باشد باید مداوم کار فرهنگی انجام دهیم تا اثرگذاری لازم داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code