به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

تخریب آثار باستانی امیدی به احیای گردشگری باقی نمی‌گذارد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

علی بختیار عضو فراکسیون گردشگری مجلس دهم در آستانه روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری با انتقاد از عملکرد وزارتخانه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین شورای عالی و سایر دستگاه‌های مرتبط به خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز گفت: با وجود تحریم‌ها و کرونا که آسیب جدی به صنعت گردشگری وارد کرده‌اند، بهترین فرصت پیش آمده بود تا به وضعیت آثار و بناهای تاریخی بیشتر توجه کنیم و از تخریب آثار و حفاری‌های غیر مجاز جلوگیری شود ولی متأسفانه شاهد کم‌کاری و بی‌توجهی عمیق مسئولان هستیم.

وی افزود: در این‌سال‌ها شاهد بوده‌ام که فعالان، خبرنگاران و انجمن‌های محیط‌زیستی و میراثی حافظان واقعی طبیعت، فرهنگ و تمدن ما بوده‌اند ولی نمی‌توان با وعده‌های پوچ و توخالی مسئولان باعث ناامیدی و دلسردی آن‌ها شد. پس بهترین کار این است که مسئولان هم با مردم در حفاظت از طبیعت و میراث‌فرهنگی و اشاعه گردشگری پایدار همگام شوند.

رئیس فراکسیون پاسخگوی مجلس دهم گفت: مردم هنوز منتظر رسیدگی به غارت و دست‌اندازی حفاران غیرمجاز به آثار مناطق مختلف کشور، وضعیت گورستان تاریخی ابن بابویه، عرصه و حریم مناطق تاریخی، تخریب و آلودگی محیط‌زیست و حیات وحش و ده‌ها و صدها مورد دیگر هستند ولی برنامه و عملکردی از مسئولان شاهد نیستیم و فریاد حامیان این حوزه‌ها هم به جایی نرسیده است.

بختیار در پایان گفت: هر روزی که می‌گذرد شاهد از بین رفتن بخشی از تاریخ و هویت خود هستیم و فقط در سایه همدلی و همکاری عمیق و شبانه روزی می‌توانیم جبران مافات کنیم و از تخریب بیشتر میراث گذشتگان جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code