به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

تجارت دریایی و سرمایه‌گذاری در بنادر شرق هرمزگان افزایش می یابد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

محمد راستاد در گفتگو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز اظهار کرد: اقداماتی جهت توسعه و تجهیز بنادر شرق هرمزگان در حال اجرا است تا اینکه زمینه تجارت دریایی و سرمایه‌گذاری بیشتری برای تجار این منطقه فراهم شود.

وی با بیان اینکه، سیریک از ظرفیت تبدیل شدن به قطب صادرات کالای غیر نفتی نیز برخوردار است عنوان کرد: بندر تجاری سیریک از نظر ظرفیت، زیرساخت های دریایی شرایط بالقوه ای دارد، که برای صادرات کالاهای غیر نفتی و همچنین تجارت خارجی پایدار، برای این بندر برنامه هایی مد نظر است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات تجار شهرستان سیریک با تکمیل پسکرانه رفع می شود، افزود: از آنجائیکه پروژه احداث اسکله بندر سیریک پیشرفت ۸۰ درصدی دارد، امیدواریم که در ماه‌های اول سال آینده این اسکله به بهره‌برداری برسد.

راستاد در ادامه به طرح جامع بندر سیریک اشاره کرد و گفت: طرح جامع بندر سیریک در سه فاز است که با تکمیل این طرح شاهد رونق فعالیت های اقتصادی و تجاری خوبی در این بندر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: سامانه اطفاء حریق اسکله بندر سیریک نیز پیشرفت مناسبی داشته است و به منظور تکمیل سامانه اطفای حریق یک فروند شناور ناجی و همچنین یدک کش آتشخوار به اسکله بندر سیریک اضافه می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code