به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

بیمارستان تأمین اجتماعی قزوین به بخش آنژیوگرافی نیاز دارد – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، فاطمه محمدبیگی صبح سه‌شنبه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ما نمایندگان قشر کارگر و بازنشستگان هستیم که در حال حاضر در موضوع معیشت به‌شدت با مشکل روبه‌رو هستند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: نابرابری در مستمری بازنشستگان تبعیض است و تبعیض ظلمی است که هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر آن سکوت کند یا با آن کنار بیاید. این موضوع یک خواسته مردمی است و ما به‌عنوان نماینده مردم ملزم به رفع این نابرابری هستیم و از مسئولین امر درخواست می‌کنیم که باید همکاری و برنامه‌ریزی جامع توسط مجموعه دولت این مشکل رفع شود.

محمدبیگی ضمن تقدیر از عملکرد مجموعه تأمین اجتماعی استان قزوین در موضوع بهداشت و سلامت اذعان کرد: قزوین بیش از ۳۵ هزار نفر بیمه‌شده تأمین اجتماعی دارد درحالی‌که حتی یک بخش آنژیوگرافی هم ندارد، با بررسی‌های صورت گرفته بیمارستان رازی این ظرفیت را دارد که یک بخش قلب و عروق و آنژیوگرافی به این مجموعه درمانی افزوده شود و ما امیدواریم یکی از خروجی‌های این جلسه تأمین این بخش برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان قزوین باشد.

وی مطرح کرد: در مجموعه شهرستان البرز بیش از ۲۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند که ۶۶ درصد از آن‌ها را کارگران تشکیل می‌دهند و یک بیمارستان تأمین اجتماعی حق و مطالبه این جمعیت عظیم است، این موضوع در حالی است که بیمارستان رحیمیان هم از داشتن تجهیزات معمول یک بیمارستان محروم است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اقبالیه، چوبیندر و نواحی منفصل شهری این محدوده بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است درحالی‌که حتی یک درمانگاه تأمین اجتماعی در این محدوده دایر نیست و نیاز است که با توجه و حساسیت ویژه این مسئله هر چه سریع‌تر حل شود.

محمدبیگی یادآور شد: شاید فاصله اقبالیه تا قزوین تنها ۵ کیلومتر باشد ولی بافت جمعیتی این ناحیه واقعاً محروم و از اقشار کم‌توان جامعه محسوب می‌شوند که بعضی‌اوقات تهیه کرایه ماشین برای مراجعه به بیمارستان تأمین اجتماعی در استان برایشان دشوار است و ما امیدواریم با در نظر گرفتن این مسئله یک کلینیک یا درمانگاه در اقبالیه دایر شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code