به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

برخلاف ترامپ، ژاپن مخالف حضور کره جنوبی در «جی ۷» است – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از اسپوتنیک، ژاپن نسبت به حضور کره جنوبی در اجلاس آتی «گروه ۷» واکنش نشان داد و در ارتباط با این موضوع اعتراض کرد.

گفته شده ژاپن اعتراض خود نسبت به حضور کره جنوبی در مذاکرات آتی گروه هفت را به آمریکا اعلام کرده است.

این خبر را یک منبع دیپلماتیک ژاپنی نیز تائید کرد و گفت: حضور کره جنوبی در اجلاس آتی گروه هفت بر خلاف منافع مورد نظر توکیو از این نشست است.

ژاپن تنها عضو آسیایی گروه هفت است و حضور کره جنوبی در نشست آتی گروه هفت موقعیت ژاپن را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ژاپن و کره جنوبی همچنین بر سر برخی مسائل ارضی و تاریخی نیز از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون دارای اختلاف نظرهای قابل توجهی می باشند و طی چند ماه گذشته این اختلافات تشدید شده بود.

این موضع گیری ژاپن چند روز پس از آن صورت گرفت که ترامپ اعلام کرد اجلاس «جی ۷» را که قرار بود ماه آینده برگزار شود، تا سپتامبر یا دیرتر به تعویق خواهد انداخت و کشورهای استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند را نیز دعوت خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با انتقاد از گروه هفت، گفته بود: جی ۷ به اندازه کافی نماینده آنچه در جهان رخ می دهد نیست و این یک گروه قدیمی از کشورها است که نیاز به توسعه دارد.

گروه هفت متشکل از کشورهای صنعتی آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا است که در سال ۱۹۷۵ تشکیل شد و بعدها کانادا نیز به این گروه پیوست. روسیه نیز در سال ۱۹۹۸ به عضویت این گروه درآمد و در آن زمان این گروه با نام گروه هشت یا جی ۸ معروف شد، اما پس از جدایی کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه، عضویت روسیه نیز به حالت تعلیق درآمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code