به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

بازنگری سیاست های ارزی وزارت بهداشت/دو هدف مهم دارویی – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، غلامحسین مهرعلیان، گفت: طی دو ماه گذشته در تأمین کالا و نیازهای بهداشتی جامعه سربلند بودیم و اجازه ندادیم جامعه پزشکی و بیماران ما از نبود دارو و خدمات آن رنجور شوند.

وی افزود: از همه همکارانم که در صف مقدم داروخانه‌ها حضور یافتند و با وجود تمام کاستی‌ها و بی‌مهری‌های اخیر نشان دادند که تمام قد به رسالت حرفه‌ای خود پایبند هستند، صمیمانه سپاسگزارم.

مهرعلیان ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی در سال گذشته موفق به کاهش ۳۵ درصدی واردات دارو و ۱۵ درصدی مواد اولیه دارویی شدیم. صد البته این مهم محقق نمی‌گردید جز با مشارکت همه بخش‌های زنجیره تأمین دارو در همراهی با سیاست‌های کلان وزارت بهداشت.

وی افزود: به رغم تمام محدودیت‌هایی که تحریم ظالمانه غرب در حوزه سلامت ایجاد کرده بود اما در سالی که گذشت شاهد کمترین تعداد کمبود دارویی و تنش اجتماعی در حوزه سلامت بودیم.

مهرعلیان، با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت در حال بازنگری سیاست ارزی خود در سال جاری است، گفت: به زودی همه ذی نفعان را مطلع خواهیم نمود، بدیهی است سیاست‌های جدید به دور از همه بداخلاقی‌های رسانه‌ای اخیر تدوین می‌شود و مشابه سال گذشته با تمرکز بر دانش بومی و با رویکرد جهش تولید ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً شاهد بودیم که بحث‌های کارشناسی از میزهای مذاکره به فضای رسانه جابجا شده که این امر سبب آزردگی خاطر اصحاب و دلسوزان صنعت گردیده است. بنده به نمایندگی از اداره کل دارو ضمن عرض تأسف عمیق خود بابت این گونه رفتارهای غیرحرفه‌ای به شما دست اندرکاران صنعت دارو قول می‌دهیم که مطابق سیاست‌های کلان وزارت بهداشت و فارغ از همه جنجال‌های رسانه‌ای، با عزمی راسخ مسیر را طی خواهیم کرد.

مهرعلیان تاکید کرد: سازمان غذا و دارو در گام اول خود را متعهد به تأمین نیازهای دارویی مردم کشور می‌داند و در گام دوم تلاش خواهد کرد این تعهد را از مسیر تولید داخل ایفا نماید.

وی افزود: پرواضح است که این دو هدف مقدس راهنمای تمام تصمیمات همکاران بنده خواهد بود. لذا از همه دلسوزان صنعت دارویی کشور دعوت می‌کنم همانند گذشته سازمان غذا و دارو را در اهدافش همراهی نمایند و کلام و قلم خود را در مسیری صرف نمایند که هم‌افزایی و نشاط نظام دارویی کشور را رقم بزند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code