به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

اکیپ های برف روبی اردبیل در حال آماده باش هستند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

علیرضا دباغ عبداللهی در گفت‌و گو با خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، با بیان اینکه از ساعت ۱۶ امروز که بارش برف در اردبیل شروع شد اکیپ‌های برف روبی در سطح شهر حضور دارند، اظهار کرد: میزان بارش برف در این ایام به نسبت سال‌های گذشته بیشتر بود ولی مشکلی در برف روبی نداریم.

وی از فعالیت ۲۰ اکیپ نمک پاشی در سطح شهر اردبیل خبر داد و گفت: ۱۰ اکیپ برف روبی شامل پنج دستگاه لودر، پنج دستگاه گریدر و ۴۰ دستگاه کامیون از ساعات اولیه بامداد برف روبی معابر و خیابان‌های پر تردد را انجام خواهند داد.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل نمک پاشی را آخرین نسخه در بحث پاکسازی معابر از برف و یخبندان عنوان کرد و افزود: برخی از شهروندان انتظار دارند که به محض بارش برف باید نمک پاشی انجام شود که متأسفانه نمک پاشی بیش از حد آسفالت معابر را از بین برده و به محیط زیست آسیب می‌رساند.

دباغ عبداللهی ادامه داد: نیروی‌های شهرداری با رصد سطح شهر به محض ایجاد یخبندان در خیابان‌ها و معابر و نیز ایجاد مشکل تردد خودروها اقدام به نمک پاشی می‌کنند که برای این کار اولویت اول با پل‌ها و شهرک‌هایی است که در ارتفاعات شهر احداث شده اند.

وی از آماده باش ۱۰۰ نفر از کارگران شهرداری برای برف روبی خبر داد و گفت: به جز این تعداد ۱۰۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری و نیروهای آتشنشانی نیز برای پاک سازی برف شاخه‌های درختان سطح شهر فراخوان شده اند که تا یک ساعت آینده برف درختان پاکسازی می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل با اشاره به محدودیت‌های تردد در شهر به خاطر ویروس کرونا اظهار کرد: این محدودیت‌ها کار خدمات رسانی را برای نیروهای شهرداری آسان‌تر خواهد کرد که خواهش ما از مردم این است که با تکان دادن شاخه‌های درختانی که به محل زندگیشان نزدیک است از شکستن آنها جلوگیری کنند.

دباغ عبداللهی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز در خصوص غافلگیری شهرداری در موقع بارش برف گفت: خوشبختانه شهرداری اردبیل از لحاظ تعداد نیروی انسانی، تجهیزات برف روبی و نیز یک دستگاه نمک پاش مکانیزه هیچگونه کمبودی ندارد و طبق وظایف ذاتی خود در موقع مشخص اقدامات خدماتی را انجام می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code