به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

افزایش ۵۰ میلیون تنی جابجایی کالا در مسیر ریلی قزوین – رشت – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، محمد اسلامی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی راه آهن رشت – انزلی – بندر کاسپین در محدوده پیر بازار رشت با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در اجرایی شدن این پروژه، اظهار کرد: پروژه اتصال راه آهن رشت- کاسپین با موانعی در زمینه آزادسازی اراضی مواجه بود که خوشبختانه این موانع برطرف و پروژه در حال اجرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه اندر تلاشیم این پروژه سال آینده بهره برداری شود، افزود: بهره برداری از این خط ریلی سبب ایجاد سیستم حمل و نقل ترکیبی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم تکمیل از پروژه اتصال خط ریلی رشت آستارا و با اشاره به اهمیت بهره برداری از این پروژه در تکمیل کریدور شمال به جنوب و همچنینی ترانزیت کالا به کشورهای همسایه و حاشیه خزر، ادامه داد: سالانه ۱۰ میلیون تن بار از طریق خط ریلی قزوین – رشت جابجا می‌شود.

وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای افزایش این ظرفیت تا ۵۰ میلیون تن نیز وجود دارد، تصریح کرد: با ایجاد تعرفه حمل و نقل ترکیبی این فرصت ترانزیت بار برای کشورهای هندوستان، افغانستان و کشورهای آسیای میانه از این مسیر فراهم می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code