به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

اصحاب رسانه در طرح اقدام ملی مسکن صاحب خانه می‌شوند – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، محمد اسلامی بعدازظهر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی طرح احداث ۲۴۴ واحد مسکونی در شهر تودشک اصفهان اظهار داشت: این طرح در قالب طرح ملی اقدام مسکن تعریف شده است که یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مردم کشورمان برای استفاده از مزایای این طرح ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه مساکن این طرح به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که تاکنون از زمین، مسکن و تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌اند، تاکید کرد: با توجه به این شرط برای بهره مندی از طرح اقدام ملی مسکن در نهایت برای ۹۳۰ هزار نفر مسکن اولیه پرونده تشکیل شده است.

پرونده ۴۳۰ هزار نفر در طرح ملی مسکن مورد تأیید قرار گرفت

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تاکنون پرونده ۴۳۰ هزار نفر مورد تأیید قرار گرفته است که باید نسبت به واریز وجه ۴۰۰ میلیون ریال و تکمیل ثبت نام خود به شکل الکترونیکی اقدام کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون عملیات طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف کشور آغاز شده است و این مساکن در اغلب شهرها به شکل گروهی با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

اسلامی بیان داشت: در استان اصفهان نیز ۷۵ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند اما حدود ۵۰ درصد از این افراد واجد شرایط اعلام شده نبودند.

وی با اشاره به آغاز احداث مساکن در تودشک ابراز داشت: احداث ۲۴۴ واحد مسکونی در شهر تودشک اصفهان در زمینی به مساحت ۱۰۷ هزار و ۳۴۳ متر مربع و با کاربری مسکونی ۲۳ هزار و ۹۵۸ متر مربع انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در این طرح ۱۲۱ پلاک واگذار و هر پلاک به دو نفر به صورت جداگانه اهدا می‌شود و ویژگی مهم این طرح این است که بازپرداخت اقساط تسهیلات آن در پنج سال پس از اخذ پروانه ساخت و آغاز عملیات اجرایی توسط متقاضی با دو سال تنفس شروع می‌شود.

تداوم عرضه مسکن از وظایف وزارت راه و شهرسازی است

وی با تاکید بر اینکه تداوم عرضه مسکن از وظایف وزارت راه و شهرسازی است، گفت: بر اساس مذاکره و گفت و گویی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه هم همانند جامعه فرهنگیان و جامعه کارگری کشور می‌توانند صاحب مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن شوند و در این ارتباط با توجه به تفاهم نامه‌هایی با وزارت آموزش و پرورش ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان می‌توانند صاحب خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: بر اساس تفاهم نامه با تعاون کار و رفاه اجتماعی، همچنین ۲۰۰ هزار نفر از جامعه کارگری و بازنشستگان می‌توانند در این طرح اقدام ملی مسکن شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به قانون مالیات بر خانه‌های اشاره کرد و گفت: پیش از این در قانون مالیات‌های مستقیم مورد توجه قرار گرفته بود، سامانه جامع املاک و مسکن در دوره فعلی در این ارتباط تهیه شد و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت..

اسلامی اظهار داشت: در این سامانه اطلاعات کامل همه افراد صاحب خانه شامل تعداد خانه و زمین، آدرس آن در شهر و استان‌های مختلف وجود دارد و بر اساس آن قانون مالیات بر خانه‌های خالی اجرایی می‌شود گرچه اعتقاد ما بر این است که مبلغ مالیات بر خانه‌های خالی قابل ملاحظه نیست و تأثیر چندانی بر تعیین تکلیف خانه‌های خالی ندارد.

افراد دارای خانه‌های خالی وارد طرح اقدام ملی مسکن می‌شوند

وی بیان داشت: افراد دارای خانه‌های خالی، زمین و طرح‌های نیمه کاره می‌توانند آن را واگذار کرده و با ورود به طرح اقدام ملی مسکن زمین مرغوب در نقاط دیگر برای ساخت و ساز مجدد در اختیار بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code