به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در مناطق شرقی و شمالی هرمزگان – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار واحد تامین خبر تک چیز، هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: با تأثیر موج بارشی، طی امروز در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می‌شود.تا ساعات ظهر در استان بارش باران و طی ساعاتی رگبار و رعد وبرق خواهیم داشت که شرایط بارشی در مناطق شمالی و شمال شرقی مناسب‌تر خواهد بود.

با یک وقفه‌ی بارشی مجدداً از اواخر امشب با تقویت موج بارشی در استان، شرایط بارشی مناسب خواهد شد. طی فردا دوشنبه، شدت بارش در نیمه شرقی و شمالی استان خواهد بود.

با توجه به فعالیت مناسب‌تر سامانه بارشی در استان‌های همجوار احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق شرقی و شمالی استان دور از انتظار نخواهد بود، لذا توصیه می‌شود از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود.

این موج بارشی تا ساعات بعدازظهر روز دوشنبه در مناطق شرقی استان ماندگار خواهد بود.

طی امروز تا ظهر دوشنبه در مناطق دریایی به ویژه جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی در محدوده ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

از بعدازظهر دوشنبه تا روز سه شنبه با خروج موج بارشی از مناطق غربی استان و تغییر سوی باد به شمال غرب شرایط نامساعد دریایی تداوم خواهد داشت و از روز چهارشنبه کاهش سرعت باد و تلاطم دریا پیش بینی می‌شود.

از لحاظ دمایی طی امروز و فردا کاهش نسبی دمای بیشینه در اکثر نقاط استان پیش بینی می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code