به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

آنگلا مرکل: روابط با آمریکا و چین اولویت اتحادیه اروپا خواهد بود – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز به نقل از اسپوتنیک، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که در مراسمی با محوریت «ریاست آتی آلمان بر اتحادیه اروپا» در بنیاد «کُنراد آدنائر» سخن می گفت، به صراحت اعلام کرد که روابط با چین و ایالات متحده و همچنین همکاریهای فراآتلانتیکی گسترده اولویتهای ریاست آتی این کشور در شورای اروپا خواهند بود.

مرکل با اشاره به اینکه چین «یکی از مهمترین بازیگران قرن حاضر است»، گفت: «من ریاست کشورمان را فرصتی برای پیشرفت بیشتر اروپا به عنوان یک قدرت توانا، قابل و منسجم می دانم که مسئولیت صلح و امنیت بر روی این سیاره را برعهده می گیرد. در این خصوص برای مثال روابط اروپا با چین یکی از اولویتهای سیاست خارجی در دوران ریاست ما بر اتحادیه اروپا خواهد بود».

از سوی دیگر، طبق گفته های مرکل «رکن مرکزی و بنیادی» سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا یک همکاری فراآتلانتیکی است که به عنوان مثال روابط با ایالات متحده و ناتو را در برمی گیرد. مرکل در این باره گفت: «آمریکا مهم ترین شریک اروپا است. من تصدیق می کنم که همکاری با آمریکا بدتر از آنچه که می خواستیم در حال پیشرفت است. این امر به اقلیم و تجارت و همچنین نقش سازمانهای بین المللی در مقابله با همه گیری ویروس کرونا مربوط است. نه تنها حفظ روابط با آمریکا بلکه تقویت این روابط متناسب با منافع ملی و اروپایی ماست».

بنا به گفته مرکل، اتحادیه اروپا و آمریکا در خصوص حفظ نظم جهانی، صلح و ثبات در پارادایم سیاسی غرب به یکدیگر وابسته هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code