به وب سایت بزرگ تک چیز خوش آمدید

آغاز صدور مجوز گردشگری کشاورزی در ایلام – تامین خبر تک چیز | اخبار ایران و جهان

به گزارش تامین خبر تک چیز، عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۱ آئین نامه ایجاد، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها و نظر به اهمیت و ضرورت ساماندهی گردشگری کشاورزی و با هدف توسعه گردشگری کشاورزی و توسعه پایدار روستایی و استفاده از این ظرفیت، صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود: گردشگری کشاورزی شاخه‌ای از گردشگری است که در آن کارآفرینان کشاورزی و اعضای خانوار آن‌ها، خدماتی را برای فراهم شدن امکان مشارکت عملی و اقناع نیازهای بازدیدکنندگان در محیط‌های کشاورزی ارائه می‌کنند و گردشگران در ازای برخورداری از خدمات مذکور، هزینه‌ای را به کشاورز و خانوار وی می‌پردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام تصریح کرد: گردشگری کشاورزی با جذب گردشگران به مناطق روستایی باعث ایجاد شکلی از آرامش روحی و روانی در آن‌ها شده که به دنبال روند رو به رشد نوعی گردشگری است که هم آموزشی و هم تفریحی است.

وی ادامه داد: گردشگری کشاورزی بهترین راهکار حاضر برای توسعه روستاها و رونق اقتصادی آن‌ها است، ترویج این نوع از گردشگری می‌تواند کمکی به بهبود اوضاع زندگی و معیشت روستاییان کشاورز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code